Policista

Dnes bych vám chtěla blíže představit knížku z edice Kouzelné čtení, která dětem přibližuje práci policisty. Jedná se o další ze série knížek pro Albi tužku, zabývající se povoláními, které děti předškolního a mladšího školního věku zajímají.

Policista

Hlavním hrdinou knížky je policista Kája. Děj začíná vyprávěním o Kájově dětství. Od malička totiž toužil stát se policistou. Nakonec vystudoval policejní akademii a nastoupí do vysněné práce na policejní stanici.

Policista

První den v práci obdrží policejní výbavu. Děti se tak dozvědí podrobnosti o tom, co policista ke své práci potřebuje. Na každé dvojstraně knížky jsou tlačítka pro přehrátí základních názvů, podrobností a dialogů. Nechybí jednoduchý kvíz a tlačítka pro zastavení a zopakování nahrávky.

Policista

Zanedlouho po nástupu k policii Kája vyjíždí řešit první případ. Jedná se o krádež obrazu Maminka z místní galerie. Zloději v maskách zvířat jsou ale rychle dopadeni a Kája za svou práci dostane první ocenění.

Policista

Knížka poutavým příběhem dětem přibližuje povolání policisty. U nás doma je tato série audioknih velmi oblíbená. Doporučujeme také Hasiče či Popeláře. Za poskytnutí výtisku k recenzi děkuji Albi Česká republika.