Policie

Do rodiny Velkých knížek pro malé vypravěče, které vydává nakladatelství Ella & Max na konci loňského roku přibylo úžasné téma POLICIE. Když se náš Martínek začal o povolání policisty zajímat, zjistila jsem, že knížek zabývajících se touto problematikou není moc. Proto mám z nového velkého leporela radost. Pojďte se podívat, co malé strážce zákona čeká.

Policie

Hlavními postavami knížky jsou policisté pracující v různých jednotkách. Vystupuje zde i chlapec, kterému se ztratil pes. Policisté se snaží dopadnout zloděje šperků a kapsářku Janu. Nechybí novináři Alena a Emil, kteří jsou u každé akce a vše dokumentují.

Policie

Malí čtenáři navštíví policejní stanici, Policejní muzeum a Školící středisko, kde se policisté učí dovednostem potřebným k výkonu svého povolání.

Policie

Na stránkách knihy můžete sledovat příběhy hlavních hrdinů a všímat si rozmanitých detailů a souvislostí. Postavy z úvodu knížky najdete na všech ostatních stránkách. Můžete popisovat, kde se nacházejí, co dělají a jak se vyvíjí jejich situace.

Policie

Obrázky dětem názorně ukazují rozmanitost povolání policisty. Děti vidí, jaké úkoly musí policisté zvládat a při jakých situacích mohou zasahovat.

Policie

Obrázková leporela dětem pomáhají rozvíjet slovní zásobu, pozornost, soustředěnost i logické myšlení. I děti, které ještě neumí číst, se díky ilustracím dozvědí spoustu nového. Leporela jsou také ideální volbou pro smysluplně a hodnotně strávené chvíle dítěte s rodičem či jiným dospělým.

Policie

Příjemnou zábavu při čtení a hravém učení. 🙂