Pohádky z pera Jiřího Žáčka

V dnešní Knihovničce bych chtěla představit dvě pohádkové knížky od oblíbeného autora, Jiřího Žáčka. Obě vyšly v nakladatelství Šulc Švarc, které vydává dětské knihy (nejen) tohoto autora.

Pohádky z pera Jiřího Žáčka

Kniha Z POHÁDKOVÉ POSTÝLKY obsahuje klasické pohádky, které autor převyprávěl svým jazykem. Velkou hodnotu mají také ilustrace, jejichž autorem je Adolf Born, známý malíř, kterého si asi nejčastěji spojujeme s Machem a Šebestovou. V knížce najdete sbírku všech známých pohádek. Více o knize se dozvíte zde.

Z pohádkové postýlky

Z pohádkové postýlky

Druhou z pohádkových knih Jiřího Žáčka je knížka Z ŘÍŠE KRÁLE SEDMILHÁŘE. Najdete v ní také klasické pohádky, které jsou ale tentokrát jiné než jak jsme na ně zvyklí. Autor představuje pohádky z jiného úhlu, často mění jejich žánr a vnáší do nich osobitý styl, který se vyznačuje lehkostí a vtipností, ale přesto zachovává pohádkám jejich schopnost přinést čtenářům poučení a předat životní moudrost. Texty jsou doplněné vtipnými ilustracemi Milana Janáčka. Více o knize najdete zde.

Z říše krále Sedmilháře

Z říše krále Sedmilháře

Pokud hledáte do dětské knihovny klasické pohádky, tak s těmi od Jiřího Žáčka chybu neuděláte. Z POHÁDKOVÉ POSTÝLKY doporučujeme třeba ke společnému čtení před spaním, starší děti se mohou pobavit a poučit nad vtipnými a originálně zpracovanými pohádkami knihy Z ŘÍŠE KRÁLE SEDMILHÁŘE. 🙂