Pohádky z lesa

To, že máme rádi pohádky a písničky Lenky Jakešové, už jsem psala několikrát. Dnes vám chci z její tvorby představit moc hezkou knížku POHÁDKY Z LESA, která je plná příběhů o lesních vilách a skřítcích a zároveň se v ní děti dozvědí něco o známých jehličnatých i listnatých stromech. Knížka vyšla v nakladatelství Bambook.

Pohádky z lesa

Knížkou malé čtenáře provází datlí rodinka: maminka, tatínek a čtyři datlí ptáčátka. Každý den datlí rodiče létají pro potravu a přitom léčí stromy. Za odměnu jim stromy vypráví pohádky, které pak táta datel vykládá malým datlíkům před spaním.

Pohádky z lesa

V deseti kapitolách mohou děti sledovat příběh datlí rodinky. Dočtou se, jak mláďatům roste peří, jak se učí létat a postupně dospívají. Za každou kapitolou následuje lesní pohádka.

Pohádky z lesa

V pohádkách vystupují lesní víly a skřítci, kteří mají svoje domečky v korunách lesních stromů. A zároveň se o stromy starají.

Pohádky z lesa

Pohádky jsou milé, laskavé a také trochu poučné. Děti se dozvědí, jak vypadají jednotlivé stromy a s čím nám pomáhají. Například, že lipové květy jsou léčivé.

Pohádky z lesa

Texty jsou obohacené pěknými obrázky Dagmar Medzvecové, která krásně vystihla podobu jednotlivých skřítků a víl.

Pohádky z lesa

Knížku POHÁDKY Z LESA doporučujeme jako ideální čtení před spaním. Pokud vás práce Lenky Jakešové zaujala, můžete se podívat na další její tvorbu. Tady najdete recenzi knížky KAMARÁDI NA VÝLETĚ. Tady se můžete podívat na novinku s názvem NEZBEDNÉ PŘÍBĚHY MALÉHO MŇOUKA.