Past na korunu

Občas si ráda přečtu knížku, která je určena pro náctileté. Mám za to, že i dospělého mohou knihy pro tuto věkovou kategorii obohatit. Naposledy jsem se o tom znovu přesvědčila u knížky PAST NA KORUNU mé oblíbené autorky Daniely Krolluperové.

Past na korunu

Knížka vyšla v nakladatelství Albatros v roce 2018 u příležitosti 100. výročí vzniku Československa.

Past na korunu

Děj nás zavede do Podskalí na začátku roku 1919. Válka už sice skončila, ale všichni se stále potýkají s jejími následky. Hlavní hrdinové Filip a Jakub musejí pomáhat doma. Filip ve válce přišel o tatínka a po večerech majitelům roznáší oděvy, protože jeho maminka má krejčovskou dílnu. Jáchymům starší bratr se z války také nevrátil, nikdo o něm nic neví. Pomáhá v rodinném pekařství.

Past na korunu

Jednoho večera se kluci při roznášení šatů nachomýtnou k podezřelé schůzce dvou mužů. Jedním z účastněných je pekařský pomocník Bezděk a druhým zámožný pán, kterého zatím neznají.

Past na korunu

Klukům toto setkání vrtá hlavou, a tak se nenápadně pustí do pátrání po jeho důvodu. Zatím však netuší, že se zapletou do kriminálního případu. S pomocí nemocné kamarádky Márinky se jim však nakonec tento případ podaří rozluštit.

Past na korunu

Odvaha a odhodlání dětí pomůžou dopadnout nebezpečné zločince, kteří se pokusili rozvrátit hospodářství nově vznikající republiky.

Tento detektivní případ je sice smyšlený, ale vychází z dobových událostí. Kniha je určena dětem od 12 let, ale s chutí si ji mohou přečíst i dospělí.

Doporučuji.