Pan Baf

PAN BAF je novinkou z nakladatelství Portál. Už podle ilustrace na obálce asi poznáte, že obrázky jsou tvorbou Petra Horáčka. Text napsala autorka Joyce Dunbar, ale chce se mi říct, že kdyby na knize nebylo její jméno uvedené, myslela bych si, že je autorem také Petr Horáček, protože je to přesně jeho styl. Pojďte s námi knížku prolistovat.

Pan Baf

Pan Baf je divoký kocourek, který rád z legrace straší své okolí svými bystrými očky a špičatými oušky.

Pan Baf

Pan Baf

Všechno ho zajímá, se všemi se chce kamarádit. Ze všech ročních období má nejraději jaro, protože se vše hýbe a venku se děje spousta zajímavých věcí.

Pan Baf

Občas své hrátky neodhadne a někoho ve svém okolí pořádně vyleká. Nedělá to však se zlým úmyslem. Jen je to zkrátka rošťák.

Pan Baf

Po jedné dlouhé zimě se Pan Baf probudí a zjistí, že venku je už jaro v plném proudu. Vydá se tedy pokračovat ve svých obvyklých lumpárnách. Záhy ale zjistí, že už není tak mrštný jako dřív a že jeho očka už nejsou tak bystrá a ouška tak špičatá. A nikdo se ho už neleká.

Pan Baf

Smutně se vydá domů a přemýšlí, co se to s ním stalo. Doma na něj čeká překvapení. Malé zrzavé koťátko jménem Pampeliška, které se mu v lesčem podobá…

Pan Baf

Pan Baf je milá dětská knížka (nejen) pro milovníky koček a ilustrací Petra Horáčka. U nás doma se moc líbí. Můžeme ji jedině doporučit.