Pady

PADY je knížka pro malé i velké čtenáře, která na první pohled zaujme úžasnými ilustracemi. Ukrývá v sobě příběh, který vede k zamyšlení. Doporučujeme ji k diskuzi s dětmi na téma „předsudky“, „strach z neznámého“, „odsuzování“.

PADY

Jednoho dne se v lese objeví velký bílý tvor, kterého lesní zvířata nikdy neviděla. Lední medvěd, kterého ostatní považují za vetřelce a ohrožení, se navíc chová velmi podivně. Usadil se v opuštěné jeskyni a celé dny nedělá nic jiného, než že sbírá spadané listí a nosí ho do jeskyně.

PADY

Lesní zvířata se radí, jak se s celou situací vypořádat. Až vrány konečně seberou odvahu a zjistí, odkud se lední medvěd v lese vzal a pomohou mu vyřešit jeho problém.

PADY

Kniha na příběhu a chování zvířat ukazuje na lidské reakce při setkání se s někým, kdo vypadá jinak než ostatní, chová se jinak a vyvolává v nás strach nebo pocit ohrožení.

PADY

Tuto knihu moc doporučujeme pro diskuze s dětmi. My jsme si doma její příběh i zahráli s figurkami zvířat. Kniha dětem pomůže pochopit, že „JINÝ“ nemusi nutně znamenat „ŠPATNÝ“ a že předsudky staví v našich vztazích zbytečné zdi.