Nejsem karton na vajíčka

Doma vyrobené hračky a pomůcky z věcí, které má člověk doma běžně po ruce, bývají u dětí často ty nejúspěšnější. Dnes máme tip na kreativní knížku s návody na HRAČKY vyrobené z OBALŮ NA VAJÍČKA. Pojďte nahlédnout.

Nejsem karton na vajíčka

Knížka s názvem NEJSEM KARTON NA VAJÍČKA s podtitulem Projekty z recyklovaného materiálu z nakladatelství Svojtka přináší 10 základních tipů na výrobu recyklovaných hraček.

Nejsem karton na vajíčka

Kromě návodů na tvorbu jednotlivých hraček v knize najdete i další nápady, jak dál tvoření rozvinout. Například z hasičského auta vznikne otočením horního dílu krabičky od vajíček nákladní auto s korbou. :,-)

Nejsem karton na vajíčka

Ke krabovi můžete zase vytvořit i pláž a moře.

Nejsem karton na vajíčka

K pirátské lodi můžete vyrobit celou flotilu bitevních lodí.

Nejsem karton na vajíčka

V závěru knížky najdete praktickou pomůcku: doplňky k jednotlivým výrobkům k vystřižení. Nemusíte se tedy trápit s pirátskou vlajkou nebo ocasem velryby. Jednoduše to, co potřebujete, vystřihnete a nalepíte ke krabičce.

Nejsem karton na vajíčka

My jsme zkusili vyrobit slepičku. Detaily jsme vytvořili z pěnového papíru. Slepička měla velký úspěch. Syn jí hned stavěl kurník a také jsme museli vystřihnout vajíčka a samozřejmě dostala i krmení. 😀

Slepička z obalu na vajíčka

Kreativní knížku NEJSEM KARTON NA VAJÍČKA z nakladatelství Svojtka doporučujeme na tvoření doma i do školky. Ve stejné edici vyšlo také JSEM STARÁ PONOŽKA a NEJSEM RULIČKA OD TOALETNÍHO PAPÍRU.