Naši ptáci za úsvitu

Také máte rádi, když se na jaře a v létě nad ránem z otevřeného okna začne ozývat ptačí zpěv? A věděli jste, že každé ráno ptáci zpívají v určitém pořadí? Každý druh v přesném čase? My jsme to zjistili díky úžasné knižní novince z nakladatelství Edika, která se jmenuje NAŠI PTÁCI ZA ÚSVITU. Jedná se o zvukovou knížku, takže ten krásný ptačí zpěv, který známe z jara a léta můžete poslouchat kdykoliv. 🙂 Pojďte nahlédnout.

Naši ptáci za úsvitu

Knížka představuje 12 druhů našich ptáků. Každému je věnována jedna dvojstrana. Na levé straně je krátký text, který charakterizuje zpěv daného ptáka. V kolečku nahoře je časový údaj, kdy můžeme ptáka v přírodě slyšet.

Naši ptáci za úsvitu

Na prave polovině je realistický obrázek daného ptáka a je zde také uvedena další zajímavost. Například o špačkovi zjistíme, že umí napodobovat různé zvuky – mňoukání kočky či zvuk motorové pily.

Naši ptáci za úsvitu

Knížka má pevné stránky jako leporelo. V pravém sloupci jsou tlačítka s obrázky všech 12 ptáků, která čtenářům přehrají jejich zpěv. Zvuky jsou naprosto reálné a ve vysoké kvalitě pro přehrávání.

Naši ptáci za úsvitu

Kniha zaujme děti všech věkových kategorií i dospělé. Přímo vybízí k aktivitám typu poznávání ptáků podle zvuků. Já osobně se moc těším, až se díky ní budeme učit rozeznávat hlasy ptáků přímo v přírodě. 🙂

Naši ptáci za úsvitu

Knížka je krásným dárkem pro malé i velké milovníky přírody. V edici vyšlo už více titulů. Prohlédnout si je můžete tady.