Naše tradice

Dnes bych vám chtěla představit úplně úžasnou novinku od Albi. Jedná se o knihu NAŠE TRADICE z edice Kouzelné čtení. Mně osobně je toto téma velmi blízké a jsem moc ráda, že ho v Albi takto zpracovali pro děti. Knížka je moc hezky vytvořená a obsahově ji považuji za velmi kvalitní. Pojďte mrknout blíže.

Naše tradice

Jedná se o velkoformátovou knihu s pevnými stránkami. Oficiálně je doporučena dětem od 6 let. Určitě ji ale využijete i dříve. Na následující fotografii vidíte srovnání velikosti této knížky s klasickou jinou knihou od Albi.

Srovnání velikosti knížek

Na stránkách knížky si děti projdou celým kalendářním rokem, jeho svátky a tradicemi. Kniha je zaměřena na typicky ČESKÉ svátky a zvyky.

Naše tradice

Kromě největších svátků v roce, Vánoc a Velikonoc, si děti poslechnou informace také o významných svátcích svatých (sv. Martin, sv. Lucie, aj.) a o zvycích, které tyto svátky provázejí.

Naše tradice

V knize najdete samozřejmě i lidové zvyky a také jsou v ní popsané tradice, které byly oblíbené v dřívějších dobách a dnes se s nimi setkáme jen výjimečně. Například: tradice spojené s jednotlivými postními nedělemi.

Naše tradice

Na knížce velmi oceňuji, že dětem vysvětluje i VÝZNAM jednotlivých zvyků a často texty zachází opravdu do podrobností. Mnohé informace jsou nové i pro dospělého. Líbí se mi také, jakým způsobem jsou v knize vysvětleny různé pověry (například, když někomu přeběhne černá kočka přes cestu).

Naše tradice

Zpracovat téma NAŠE TRADICE není vůbec jednoduché a opravdu oceňuji, jakým způsobem to Albi pojalo. Myslím, že se jim v rámci textů, dialogů a kvízů podařilo dětem představit tuto problematiku srozumitelně a přitom předat velké množství informací.

Naše tradice

Pokud tedy vlastníte Albi tužku, určitě si tuto knihu nenechejte uniknout. Obohatí předškoláky, školní děti i dospělé.