My very first English

O tom, že Albi tužku považuji za skvělou pomůcku pro výuku cizích jazyků, jsem se už dříve zmiňovala. Ráda vám dnes chci představit knížku z edice Kouzelné čtení, která už ty nejmenší děti seznámí se základy anglického jazyka. Jmenuje se My very first English. Pojďte nahlédnout dovnitř.

My very first English

Knížka je určena dětem od 2 do 5 let a vychází z principů jazykové školy Helen Doron. Všechny nahrávky, kromě úvodních instrukcí, jsou jen v angličtině (nedají se přeložit do češtiny). Pravidlo „nepřekládat“ je jedním z pravidel výuky podle Helen Doron.

My very first English

Na každé dvojstraně knihy s pevnými listy se děti seznámí se základní slovní zásobou, která se váže k jednomu tématu. Najdete zde témata: barvy, čísla (1-5), tvary, hudební nástroje a další.

My very first English

Děti mohou pro přehrávání využít tato tlačítka: knížka (základní názvy), žárovka (jednoduché věty). pusa (básnička), noty (písnička), kostka (jednoduchý kvíz) a tlačítka pro zopakování či zastavení přehrávání.

My very first English

Vše je namluveno a nazpíváno rodilými mluvčími. Děti se v anglických textech orientují na základě obrázků a poslechem si spojují dané slovo s konkrétním obrázkem. Je to obdobný princip, kterým se učí mateřskému jazyku. Pro děti je naprosto přirozený.

My very first English

Ačkoliv s jazykovou školou Helen Doron nemám osobní zkušenosti, principy, které při výuce jazyků využívají, jsou mi blízké. Jsem ráda, že se některé z nich podařilo předat do knížek pro Albi tužku a že se tímto způsobem mohou děti s pomocí rodičů učit i doma. Pokud vás knížka zaujala, můžete se povídat na další z této edice, My English Song Book. Najdete ji blíže popsanou tady. Za poskytnutí výtisku k recenzi děkuji Albi Česká republika.