Medvěd a šeptání větru

V mém oblíbeném nakladatelství Labyrint nedávno vyšla úžasná knížka kanadské autorky a ilustrátorky Marianne Dubuc s názvem MEDVĚD A ŠEPTÁNÍ VĚTRU. Je to jednoduchý příběh, který pochopí i malé děti, a přesto má takovou hloubku, že obohatí a přivede k zamyšlení i dospělého. Pojďte nakouknout.

Medvěd a šeptání větru

Medvěd má svůj dům, v něm své oblíbené křeslo a v okolí několik dobrých přátel, s nimiž rád pojídá jahodový koláč. Má poklidný a spokojený života nic mu nechybí.

Medvěd a šeptání větru

Jednoho dne však začne naslouchat tichému hlasů, který mu šeptá, že je čas jít dál. Medvěd začíná vnímat svou nespokojenost s tím, co mu doposud dělalo radost, a vydá se na cestu do neznáma.

Medvěd a šeptání větru

Dlouhou dobu jde za hlasem, i když neví kam. Časem narazí na domek králíka, u kterého přespí. I když je mu s králíkem dobře, cítí, že ještě není u konce cesty.

Medvěd a šeptání větru

Vydá se tedy dál. Cestou přemýšlí, jestli rozhodnutí odejít ze svého domku bylo správné. Má pochybnosti. V jednu chvíli se chce dokonce vrátit, ale zjistí, že už nenajde cestu.

Medvěd a šeptání větru

Nezbývá, než pokračovat. V lese ho přepadne bouřka. Unavený se schová a přemýšlí, kde je a proč tam je. Už je dávno po dešti a medvěd stále čeká ve svém úkrytu. Z jeho úvah ho vyruší malá myška.

Medvěd a šeptání větru

Bouře v lese i v medvědově nitru se utišila a medvěd zjistí, že došel do pěkného údolí. A poprvé také slyší, že šeptání větru se změnilo. Došel do cíle a našel nový domov…

Medvěd a šeptání větru

Knížka MEDVĚD A ŠEPTÁNÍ VĚTRU zaujme tématem i jeho zpracováním. Jednoduchý, a přesto hluboký příběh znázorňují krásné ilustrace. Knížku doporučujeme malým i velkým čtenářům ke společnému čtení a přemýšlení.