Malý kutil: Polytechnika pro předškolní děti

Knížka, kterou vám chci dnes představit, je trochu jiná než obvykle. Její autor, Vojtěch Pavelčík, je vedoucím polytechnického kroužku pro předškolní děti a své zkušenosti sepsal do knihy MALÝ KUTIL s podtitulem POLYTECHNIKA PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI. Rodiče, pedagogové i vedoucí zájmového vzdělávání v něm najdou cenné informace, díky kterým budou připraveni vést děti při práci se skutečným nářadím. Pojďte společně s námi knihu prolistovat.

Malý kutil

Úvodní kapitoly se zabývají otázkami, proč by vlastně měly být děti k manuální zručnosti vedené už v předškolním věku. Zjistíte také, jak by mělo vypadat „připravené prostředí“ pro práci a další informace, díky kterým budete schopni dětem nachystat bezpečné a funkční místo pro jejich kutilské projekty.

Malý kutil

Velká část knížky se zabývá výbavou pracovního místa. Dozvíte se, jaké nářadí, pomůcky a materiál je pro předškolní děti vhodný. Velkým plusem je i popis toho, k čemu jednotlivé typy nářadí slouží a jak s nimi správně pracovat.

Malý kutil

Malý kutil

Autor knížky je zároveň i fotograf. V publikaci tedy najdete vše dobře nafocené. Knížka je přehledná a dobře se v ní orientuje. Nechybí názorné příklady práce s konkrétním nářadím. 

Malý kutil

Malý kutil

V knížce najdete návody na 20 drobných hraček i praktických pomůcek, které si s dětmi můžete vyrobit. Ať už je to autíčko, jeřáb, domeček, stromy, věšák či kuličkodráha, u všeho najdete podrobný popis, jak při tvoření postupovat a samozřejmě, co budete k výrobě potřebovat. Kromě těchto návodů, si můžete přikoupit ještě materiál s názvem KUTILOVY VÝROBKY, který je k dispozici v PDF a najdete v něm dalších 12 nápadů na konkrétní výrobky, které se již do knížky nevešly. KUTILOVY VÝROBKY jsou k dostání tady.

Malý kutil

Malý kutil

Na konci knihy je několik příloh. Najdete zde například kutilskou básničku nebo návod, jak vytvořit vytvořit „technický výkres“. 

Malý kutil

Knihu MALÝ KUTIL můžeme jedině doporučit. Je praktická. Najdete v ní spoustu důležitých informací, díky kterým budete moct s dětmi pracovat bezpečně. Obohatí jak ty, kdo mají s kutilstvím zkušenosti, tak ty, kdo začínají. Díky knize se nemusíte bát s dětmi kutit, i když sami nemáte potřebné zkušenosti. Kniha vás vším provede a umožní vám užívat si spolu s dětmi radost ze společné práce. Pokud vám chybí potřebné vybavení, můžete ho pořídit přímo na e-shopu Malý kutil, kde zároveň koupíte i tuto knížku. 

Doporučujeme. 😊