Malá Ema

V Bambooku nedávno vyšel dotisk moc pěkné knížky MALÁ EMA. Tato milá knížka je vhodným čtením (nejen) pro prvňáčky. Přestože je hlavní hrdinka holčička a přestože je knížka celá růžová, rozhodně není jen pro holčičky, ale příběhy se budou líbit i klukům. Pojďte nakouknout.

Malá Ema

Hlavní hrdinkou knížky je šestiletá holčička Ema, která ze všeho nejvíc miluje zvířátka. K narozeninám dostane od rodičů králíčka, se kterým zažije jedno velké dobrodružství. O tom vypráví první dvě kapitoly.

Malá Ema

V dalších kapitolách si děti mohou přečíst o tom, co Ema zažila na prázdninách u strýce a tety, kteří mají statek. Jak se narodilo hříbátko nebo jak se plavila vodou na poníkovi.

Malá Ema

Ve zverimexu zase s kamarádkou zachránily bílé myšky před sežráním hadem. Kvůli tomu však úplně narušily baletní vystoupení.

Po cestě na chatu Ema s rodiči zachránila malé štěňátko.

Nejvíc dobrodružství zažila u prarodičů na venkově. Podařilo se jí vycvičit čuníka Vincka. Společně s babičkou zachránily toulavého kocourka, který se jí nakonec nečekaně odměnil.

Malá Ema

Příběhy v knížce jsou milé, většina z nich by se mohla odehrát i ve skutečnosti. Všechny mají dobrý konec. Ema bude malým čtenářům blízká svou láskou ke zvířátkům, neobvyklými nápady, odvahou, hravostí i radostnou povahou.

Malá Ema

Knížka naše děti velmi baví. Líbí se jim příběhy i pěkné ilustrace Markéty Vydrové. Autorský honorář z prodeje této publikace je věnován nadaci pro podporu onkologicky nemocných dětí. Koupí tedy navíc přispějete na dobrou věc. 🙂