Lumpárny pejska Azora

Autor knížky LUMPÁRNY PEJSKA AZORA, kterou vám chci dnes představit, se jmenuje František Hynek. Je to pán, který má přes 80 roků, je nevidomý a navíc má sluchové postižení. Přes to všechno vydává už druhou knížku napsanou na speciálně upravené klávesnici, za což ho velmi obdivuju.

Lumpárny pejska Azora

Jedná se o autobiografickou knihu, která vypráví o rodině malé holčičky Libušky. Příběh začíná krátce před Libuščinými narozeninami, ke kterým ji rodiče pořídí štěňátko, malého pejska Azora.

Lumpárny pejska Azora

Malí čtenáři spolu s hlavními hrdiny prožívají Azorův příchod do rodiny, jeho zabydlování, učení se základním návykům.

Lumpárny pejska Azora

Jak štěňátko roste, postupně se učí dalším věcem a také samozřejmě poznává svoje okolí a učí se, co smí a co nesmí dělat. Společně s Azorem a jeho páníčky čtenáři prožijí několik roků, do Azorovy dospělosti.

Lumpárny pejska Azora

Autor z velké části příběh vypravuje pohledem pejska samotného, což je pro děti o to zajímavější. Jak jsem zmínila, knížka je autobiografická, pán Hynek píše o své vlastní rodině a o psovi, kterého opravdu kdysi měli. Texty jsou doplněny o autentické fotografie skutečného pejska Azora.

Lumpárny pejska Azora

V knize najdete i několik volných stran, na které si děti mohou dokreslit vlastní ilustraci dle popisku. Zároveň mohou odpovědět na několik otázek, které vychází z textu. Tyto aktivity dětem pomáhají s porozuměním přečteného.

Lumpárny pejska Azora

U nás doma LUMPÁRNY PEJSKA AZORA zaujaly. 🙂

Lumpárny pejska Azora

Tady si můžete prohlédnout i první knihu Františka Hynka, ŠPRÝMOVÁNKY.

František Hynek ve své pracovně

Obě knihy vydal autor vlastním nákladem. Objednat si je můžete na těchto kontaktech: email: lumparny2020@gmail.com, telefon: 704 023 683. Cena jednoho výtisku je 150 Kč.