Knihy Lucie Sunkové: Příběhy plyšových kamarádů

V dnešním článku bych vám ráda představila dvě knihy české výtvarnice a režisérky Lucie Sunkové.

Obě mají společné to, že hlavními hrdiny jsou plyšová zvířátka, která v knize ožívají a vypráví svůj příběh. Další charakteristikou obou knížek je originální a krásný způsob jejich ilustrací. Jedná se o velkoformátové reálné fotografie, které jsou zkombinovány s kresbou. Můžete si je prohlédnout v ukázkách. Odkazy na ně jsou níže.

První knížka se jmenuje JAK SE MÁŠ, ELIŠKO? Zaujme už nejmenší čtenáře zhruba od 2 let, ale bude obohacující i pro ty starší. Myška Eliška žije v dřevěném domku na konci zahrady a přes den toho má hodně na práci. Spolu s dětmi s ní můžete prožít celý den od ranního zazvonění budíku po večerní usínání. Myška Eliška navíc nemá automatickou pračku ani plynový sporák, takže s ní můžete prát na valše nebo vařit na kamnech. Na ukázku se můžete podívat zde.

Jak se máš, Eliško?

Druhá publikace Lucie Sunkové má název KDO HLEDÁ, NAJDE. Je určena jak dětem, tak dospělým, kteří se rádi do dětství vracejí. Hlavním hrdinou je starý plyšový medvídek, krerý byl kdysi spolu s dalšími hračkami odložen na půdu poté, co jeho majitelka vyrostla a přestala si s ním hrát. Jednoho zimního rána se Červený medvídek rozhodne, že se z půdy vydá do světa, aby našel opravdového přítele. Tak začíná příběh odloženého medvídka a jeho zvířecích kamarádů, který končí (jak název knihy napovídá) pozitivně nalezením opravdového přátelství. Texty knihy jsou už trošku delší, takže doporučujeme pro děti, které už udrží pozornost u delšího textu. Knihou ale uděláte radost i dospělým, kteří si u ní mohou zavzpomínat na své dětství. Ukázku najdete zde.

Kdo hledá, najde

Pokud vás knihy Lucie Sunkové zaujaly, doporučujeme vám k prozkoumání i její další tvorbu, ať už se jedná o kresby, komiksy či krátké filmy. 😉