Když dnes půjdeš do lesa

Dnes vám chci představit krásnou velkoformátovou „pátrací“ knížku s názvem KDYŽ DNES PŮJDEŠ DO LESA. Vyšla v nakladatelství Pikola. Přijměte pozvání od jednoho z obyvatel hlubokého lesa, medvěda.

Když dnes půjdeš do lesa

V knize vystupují personifikovaná zvířata – obyvatelé Medvědího lesa. Společně s nimi prožijte jednotlivá roční období a jejich proměny. Ale zažijete také Sportovní den, Divadelni představení či Medvědí táborák.

Když dnes půjdeš do lesa

Knížka je plná překrásných celostránkových ilustrací s mnoha zajímavými detaily k prozkoumání. Přestože jsou zvířata personifikovaná, jsou vyobrazena poměrně realisticky.

Když dnes půjdeš do lesa

Když dnes půjdeš do lesa

V závěru jsou dvě dvojstrany tzv. Naučné stezky. Jsou na ní výřezy z jednotlivých stránek. Děti mají za úkol najít je v knížce. U každého obrázku jsou uvedeny různé zajímavosti  o lese a jeho obyvatelích.

Když jdeš půjdeš do lesa

Jak jsem napsala v úvodu, kniha je „pátrací“. Na každé dvojstraně jsou popsány detaily, které mají děti hledat. V celé knížce je více než 100 věcí k nalezení. Na každé dvojstraně je také veršovaný text o dění na obrázku.

Když dnes půjdeš do lesa

Krásně zpracovanou publikaci doporučujeme dětem od 3 let a jejich rodičům. 🙂