Kdo ukradl zelí

Dnešním knižním tipem je dětská „detektivka“ s názvem KDO UKRADL ZELÍ, která nedávno vyšla u nakladatelství Portál. Pojďte se na zajímavé a napínavé čtení, u kterého si děti procvičí hlavičky, podívat.

Kdo ukradl zelí

Hlavním hrdinou je zajíc Čiperka, jehož velkou zálibou je pěstování zelí.

Kdo ukradl zelí

Čiperka žije v domku na kraji lesa v sousedství starého zajíce Forejta a rodiny divočáků Janečkových, kteří mají čtyři děti.

Kdo ukradl zelí

Jednoho dne Čiperku nečekaně navštíví synovec Trumbelín. V den jeho příjezdu se stane krádež. Všechno milované zelí ze zahrádky zmizelo! Čiperka spolu s Trumbelínem se vydávají vypátrat zloděje.

Kdo ukradl zelí

Podle stop v hlíně určí tři podezřelé: Forejta, Janečkovy a lišáka Smolaře.

Kdo ukradl zelí

Po důkladném pátrání a výslechu svědků (zejména sojky) je pachatel odhalen. Byl jím zajíc Forejt.

Kdo ukradl zelí

Důvod krádeže čtenáře překvapí a nakonec má příběh velmi pěkný konec. Díky krádeži si Čiperka uvědomí, že doposud se sousedy žili vedle sebe a vlastně se o sebe navzájem vůbec nezajímali a nevšimli si, že je Forejt starý a opuštěný zajíc, který trochu krkolomně hledá cestu k ostatním sousedům. Krádež zelí nakonec přispěla k tomu, že se všichni sousedé sblížili a začali svoje odlišnosti brát jako něco, čím se mohou vzájemně obohatit. 🙂

Kdo ukradl zelí

Knížka KDO UKRADL ZELÍ je velmi čtivá. Zasmějí se u ní děti i dospělí. Za jednotlivými kapitolami najdete stránku s úkolem k vyluštění.

Kdo ukradl zelí

Text doplňují oblíbené ilustrace Venduly Hegerové.

Kdo ukradl zelí

Doporučujeme předškolním dětem i čtenářům mladšího školního věku.