Karlíkovo dobrodružství

Velkoformátová obrázková leporela R. S. Bernerové s motivy jednotlivých ročních období poprvé vyšla před 10 lety a od té doby se z nich staly doslova kultovní knihy. Letos v nakladatelství Paseka vyšla nová publikace této autorky. Jmenuje se KARLÍKOVO DOBRODRUŽSTVÍ. Pojďte si jo prohlédnout zblízka.

Karlíkovo dobrodružství

Formát knihy

Kniha má opět formu leporela – má pevné listy. Formát je tentokrát menší, odpovídá velikosti A5.  Na každé dvojstraně je krátký text. Příběh je určen nejmenším čtenářům od 2 let. Hlavními hrdiny jsou dva králičí kluci – Karlík a Ondra.

Karlíkovo dobrodružství

Příběh knihy

Oba kamarádi se jednoho dne odpoledne setkávají i se svými maminkami v kavárně u parku. Po jídle si chtějí jít hrát ven a maminky jim to dovolí.

Karlíkovo dobrodružství

Karlík a o něco starší Ondra vyrazí prozkoumat okolí. Nejdříve se zastaví v hračkářství, poté narazí na stánek se zmrzlinou. Pokračují na hřiště a nakonec od paní s balónky dostanou ty, které se jim nejvíce líbí.

Karlíkovo dobrodružství

Karlíkovo dobrodružství

Zpátky ke kavárně se vracejí, když už se stmívá. Obě maminky právě vycházejí z kavárny, kde se zapovídaly a ptají se kluků, jaká dobrodružství zažili.

Karlíkovo dobrodružství

Pozadí příběhu

Na první pohled prvoplánový příběh v sobě při opakovaném přečtení ukrývá několik „výchovných momentů“ a situací, které můžeme s dětmi zhodnotit. Například to, že kluci neposlechnou maminky a vydají se přes cestu. Zajímavé je také charakterizovat vlastnosti obou králičích kamarádů.

Karlíkovo dobrodružství

Většina děje se odehrává v obrázcích. Jejich popisem si děti rozšíří slovní zásobu a mohou zapojit fantazii při domýšlení různých detailů příběhu na základě pozorování obrázků. Velmi zajímavé je také sledovat jednotlivé postavy a jejich příběhy. Některé z nich najdete na více stránkách.

Karlíkovo dobrodružství

Tip

Pokud se chcete v obrázcích zaměřit na konkrétní detaily, zkuste si vyrobit jednoduché KUKÁTKO.

Závěrem

Knížka KARLÍKOVO DOBRODRUŽSTVÍ malým čtenářům nabízí jednoduchý příběh s mnoha možnostmi jeho rozvinutí. Čekají je nezaměnitelné obrázky oblíbené autorky a objevování promyšlených detailů a souvislostí. Pokud máte knihy R.S.Bernerové rádi, tak by ve vaší knihovničce neměla chybět ani tato.

Karlíkovo dobrodružství

Za recenzní výtisk děkujeme internetovému knihkupectví Megaknihy.cz, které nabízí knihy všech žánrů pro všechny věkové kategorie. Mnohé tituly zde seženete za nejnižší ceny na trhu. Sympatické je také nízké poštovné, u některých knih je poštovné zdarma. S ekologicky zabalenou zásilkou (v kartonu) vám přijdou i drobné slevové kupóny na další nákup. 🙂