Hravocesta

Zvídavá myška, která ráda zkoumá přírodu kolem sebe nás zaujala už v Hravouce. Proto jsme nadšení, že vyšel druhý díl „hravé prvouky“ s názvem Hravocesta. Myška se tentokrát vydává na cestu k tetičkám do města a po cestě pozoruje, co se děje okolo ní. Vše si zapisuje do cestovního deníku. Pojďte na krásnou knižní novinku nahlédnout zblízka.

Hravocesta

Myška dostane dopis od tetiček z města, ve kterém ji zvou na návštěvu. A tak se začne připravovat na dlouhou cestu. Do příprav zahrne i výrobu dárků pro tetičky. Nachystá jim například čaj z vlastnoručně nasbíraných a usušených bylinek.

Hravocesta

K cestě do města se myška potřebuje umět orientovat v mapě a také se učí pozorovat počasí. K tetičkám nedojde za jeden den a myška bude potřebovat přenocovat venku. Musí tedy být teplo.

Hravocesta

Když je vše na cestu připraveno a je vhodné počasí, vyrazí. Putuje nejdřív pěšky – přes louku i lesem. Potom se na loďce plaví přes potok až dorazí na předměstí a k tetičkám. Celou cestu pozoruje, jak se příroda kolem ní mění a co je pro ni na jednotlivých místech typické. Malí čtenáři se v knížce dozvědí mnoho informací o rostlinách, zvířatech i životním prostředí.

Hravocesta

Knížka je plná námětů na různé tvoření a pokusy, které přímo lákají k tomu, aby si je děti samy v praxi vyzkoušely. Našeho Martínka zaujala zmíněná výroba pytlíků s bylinkovým čajem a také zařízení na úpravu vody. Až bude vhodné počasí, určitě některý z pokusů vyzkoušíme.

Příjemným bonusem je stolní hra na předsádce knihy, při které si děti zopakují to, co se v knížce dozvěděly.

Hravocesta

Hravocestu i dřívější Hravouku můžeme jedině doporučit.

Knížku máme z internetového knihkupectví Megaknihy.cz. Toto knihkupectví mám nejraději, protože mají široký výběr nejen dětské literatury. Knížky zde většinou seženete o něco levněji než jinde a také mají nízké poštovné (39 Kč).