František z kompostu

Dnes vám chci představit žhavou knižní novinku z nakladatelství Labyrint. Vyšla teprve včera, takže je opravdu čerstvá a rozhodně stojí za to. Knížka pro čtenáře od 4 let se jmenuje FRANTIŠEK Z KOMPOSTU. Pojďte ji s námi prolistovat.

František z kompostu

Příběh této nádherné knížky se odehrává na jedné zahradě, kde v kompostu žije maličký žížalák František. František je veselá žížala, ale trápí jo jedna věc. Cítí se NEPOTŘEBNÝ.

František z kompostu

František z kompostu

Všímá si ostatních zvířátek na zahradě a sleduje, že každý něco skvěle umí a je užitečný. Chce se od nich něco přiučit, ale nic z toho, co umí ostatní, se mu nedaří. Smutně se vrací domů a teprve teď si všimne chodbiček, které všude vyhloubil. A uvědomí si, v čem je nejlepší…

František z kompostu

František z kompostu

Příběh „s myšlenkou“ děti motivuje k tomu, aby se i ony zamyslely nad svými silnými stránkami a uvědomily si, co umí. Z tohoto vyplývá i otázka, čím by děti chtěly jednou být, kterou jim autorka předkládá. Děti si mohou díky příběhu uvědomit i to, že se někdy můžeme cítit bezvýznamně, ale i přesto máme každý na světě své místo.

František z kompostu

Zároveň se v knížce děti mohou dozvědět užitečné informace o životě žížal, o tom, co je to kompost, jak ho založit a další informace k tomuto tématu. V závěru jsou jim věnovány čtyři kapitoly.

František z kompostu

Knížka mě zaujala smysluplným příběhem, díky kterému se děti mohou dozvědět něco také samy o sobě. Zároveň si mohou s tímto „osobním“ příběhem jednoho žížaláka propojit i praktické informace, týkající se zahradničení. Texty doplňují nádherné ilustrace tlumených barev, které skvěle podtrhují celý příběh. Moc doporučujeme. 🙂