Fiškus a vánoční skřítek

FIŠKUS A VÁNOČNÍ SKŘÍTEK v češtině vyšel po 20 letech v nakladatelství Host. Je to nejdelší příběh ze všech ostatních, ale nudit se u něj rozhodně nebudete. Naopak! Je to naprosto úžasná kniha. Přesto, že má 130 stran zaplněných textem, tak se čte opravdu jedním dechem a od začátku do konce jste v napětí, jak to teda dopadne. S Martínkem jsme museli číst pořád dál a dál, než jsme byli na konci. Pojďte se podívat dovnitř.

Fiškus a vánoční skřítek

Příběh se odehrává v adventním čase. Fiškus si moc přeje, aby k nim na Štedrý večer přišel vánoční skřítek a přinesl mu dárky. Děda Pettson ho nechce zklamat, a tak mu to slíbí.

Fiškus a vánoční skřítek

Záhy si však uvědomí, že slíbil něco, co bude nemožné splnit. Vánoční skřítci přeci ve skutečnosti neexistují… A říct některému ze sousedů, aby se za skřítka převlékl kvůli kocourovi? To už by opravdu vypadal jako blázen…

Fiškus a vánoční skřítek

Děda se rozhodne, že se pokusí pro Fiškuse sestrojit mechanického vánočního skřítka ze dřeva. Ale to není vůbec jednoduché. Vždyť skřítek se musí hýbat a mluvit a vůbec, vypadat jako živý!

Fiškus a vánoční skřítek

Pettson se i přes veškeré pochybnosti pustí do práce a celý advent v dílně vrtá, řeže a šroubuje. Vždycky, když to chce vzdát, stane se něco neuvěřitelného, co mu dá novou chuť pokračovat. Něco, co je přinejmenším divné, ne-li přímo kouzelné.

Fiškus a vánoční skřítek

Každopádně, dva dny před Štědrým večerem je mechanický skřítek hotový a děda se nervozitou nemůže dočkat, až ho pustí. Uvěří Fiškus, že je to opravdový skřítek? Nepozná, že se jedná o figurku?

Fiškus a vánoční skřítek

Štědrý večer je tu. Ale co se opravdu stalo, to vám neprozradím, ať nepřijdete o pointu. 🙂

Knížku doporučujeme všemi deseti. Jak jsem zmínila, s Martínkem jsme ji přímo hltali a nemohli se dočkat závěru. Určitě si ji během adventu přečteme ještě jednou a myslím, že si v příběhu všimneme zase nových detailů. Je jich totiž plný.

Příjemnou zábavu. 🙂