Mega mamutice Matylda: knižní novinka k rozvoji emoční inteligence

V nakladatelství Albatros vyšla krásná knížka, která pomáhá dětem s rozvojem emoční inteligence. Jmenuje se MEGA MAMUTICE MATYLDA. Podtitul zní: Příběh o překonávání úzkosti.

Mega mamutice Matylda

Matylda je poslední mamuticí na Zemi. Po předlouhé době od vyhynutí mamutů se probudí do úplně jiného světa,než na jaký byla zvyklý. A necítí se v něm dobře.

Mega mamutice Matylda

Mega mamutice Matylda

Matylda je obklopena přáteli, kteří ji mají rádi a protože jim nechce kazit radost, předstírá, že je spokojená a v pořádku a spokojená. Opak je ale pravdou.

Mega mamutice Matylda

Nakonec se se svými strachy a úzkostmi před přáteli ukryje. V první chvíli jí samota udělá dobře, ale zanedlouho je to ještě horší. Přátelé ji ale brzy objeví a ona sebere odvahu udělat velký (přímo mamutí) krok: svěřit se.

Mega mamutice Matylda

Až když se svým kamarádům svěří se svým trápením, teprve se jí uleví a Matylda se konečně stane radostnou a spokojenou. Ví už totiž, že k životu patří i ten strach a úzkost a že se i ty těžké emoce dají zvládnout, když máme kolem sebe ty, kdo nás přijímají za každé situace.

Mega mamutice Matylda

Knížka je určena dětem od 3 let. Za srozumitelným příběhem s krásnými ilustracemi se skrývá hluboké poselství o emocích, které nemusí trápit jen Matyldu, ale i nás. Děti se díky čtení jen tak „mimochodem“ učí, že strach, smutek a úzkost jsou normální emoce a že když s nimi nezůstaneme sami, můžeme je překonat a zase prožívat radost.