Einstein

Na poli dětské literatury vznikají krásné publikace z oblasti fyziky. Některé jsem už dříve představovala. Dnes to bude kniha EINSTEIN s podtitulem MYŠÁKOVA FANTASTICKÁ CESTA PROSTOREM A ČASEM z nakladatelství Dynastie

Einstein

Hlavním hrdinou knížky je malý myšák, který odpočítává několik posledních dnů do začátku velké slavnosti sýru. Konečně je tu očekávaný den. Když myšák dorazí do velké haly, kde se má slavnost odehrávat, zjistí, že přišel pozdě.

Einstein

Malý vědec myšák přemýšlí, kde udělal v plánování chybu a hlavně o tom, jestli by bylo možné vrátit čas a slavnost stihnout. Navštíví místního hodináře a klade mu zásadní otázku: „Co je to čas?“.

Einstein

Starý myší hodinář myšákovi popíše, kdy a jak se začal čas měřit, ale na jeho otázku odpovědět neumí. Zmíní se ale o vědci, který kdysi pracoval na Patentovém úřadě a o čase také přemýšlel. Jmenoval se Einstein.

Einstein

Myšák tedy úřad navštíví. Na půdě objeví Einsteinovu knihu se zvláštním názvem Teorie relativity a začne ji studovat.

Einstein

S pomocí knihy se mu podaří sestrojit zařízení, které mu umožní cestovat časem a prostorem. Myšák se díky němu chce dostat včas na sýrovou slavnost.

Einstein

Ve svých výpočtech se ovšem splete a dostane se mnohem dál do minulosti. Do doby, kdy Einstein žil a pracoval na Patentovém úřadě. Myšák tajně Einsteina pozoruje a na pracovním stole mu nechává lístečky s otázkami, které ho zajímají.

Einstein

Vědec na tuto hru přistoupí a myšákovi odpovídá. Ten díky získaným informacím dokáže nastavit stroj tak, aby se právě včas ocitl na sýrové slavnosti.

Einstein

Knížka se čte jedním dechem. Text je doplněn krásnými ilustracemi, které čtenáře nadchnou. Příběh můžete doplnit o Myšákův časopis, ve kterém děti najdou spoustu luštění a aktivit. Doporučujeme dětem školního věku a jejich rodičům či vyučujícím. V edici Dynastie myšáků vyšlo více knih. Prohlédnout si je můžete tady.