Dort pro Fiškuse

Knížka DORT PRO FIŠKUSE poprvé vyšla před více než 30 lety. Z originální švédštiny byla od té doby přeložena do mnoha světových jazyků a letos poprvé vyšla i v češtině ve vydavatelství Host Brno. Je to první z celé série knih o trošku popleteném dědovi Pettsonovi a jeho kocourkovi Fiškusovi. Pojďte nahlédnout dovnitř.

Dort pro Fiškuse

Kniha čtenáře zavede do domácnosti staříka Pettsona, který je ve svém okolí považován za blázna.

Dort pro Fiškuse

Ono se taky neni čemu divit, když si povídá s kocourem a chová se přinejmenším zvláštně. Kocour Fiškus slaví narozeniny třikrát do roka. Děda Pettson mu vždycky upeče jeho oblíbený palačinkový dort.

Dort pro Fiškuse

Jedny z Fiškusových narozenin jsou zajímavější než ostatní… Začne to nevinně tím, že Pettson při přípravě palačinkového dortu zjistí, že došla mouka.  Chce pro ni zajet na kole do obchodu, ale není to tak jednoduché…

Dort pro Fiškuse

Kolo je píchnuté, klíč od dílny spadený na dně studny, … Dlouhý prut, kterým by se dal klíč vylovit, je na půdě, jenže bez žebříku, o nějž je opřený sousedův býk, to nejde…

Dort pro Fiškuse

Co teď? Děda vymyslí plán… A ačkoliv tento plán a všechno, co se kvůli jeho realizaci semele, působí opravdu bláznivě, funguje to.

Dort pro Fiškuse

Děda se dostane do obchodu pro mouku a zanedlouho si společně s oslavencem Fiškusem vychutnávají výtečný dort a voňavou kávu a poslouchají u toho vídeňské valčíky jako pokaždé, když má Fiškus narozeniny.

Dort pro Fiškuse

Knížka DORT PRO FIŠKUSE dětem otevírá dveře do světa fantazie a kromě nevšedního příběhu se mohou těšit na hravé ilustrace, v nichž mohou hledat vtipné detaily.