Dim Swim se učí plavat

Knížka plaveckých pohádek o tučňákovi Dimovi, který se učí plavat vyšla před loňskými Vánocemi. Ještě v době, kdy běžela kampaň na podporu pro její vydání jsem ji četla jako E-Book a moc se mi líbila. Proto jsem moc ráda, že se Dima podařilo vydat a dnes vám ho chci představit.

Dim swim se učí plavat

Knížka je určena dětem, které se stejně jako Dim chtějí naučit plavat a jejich rodičům. Díky čtivým pohádkám se děti seznamují se základy pohybu ve vodě, učí se překonávat strachy a obavy.

Dim Swim se učí plavat

Součástí každé kapitoly je názorná metodika pro rodiče či pedagogy, jak děti při učení vést. Moc mě těší, že autorky prezentují respektující přístup  a zdůrazňují individualitu každého dítěte.

Dim Swim se učí plavat

Já osobně nejsem žádný velký plavec ani milovník vody. Kniha o Dimovi pro mě je pomocníkem, jak některé věci dětem vysvětlit.

Dim Swim se učí plavat

Samotné pohádky pro děti jsou zábavné a děti se v nich přirozeně dozvídají informace týkající se pohybu ve vodě. Učí se, jak překonat obavy, jak zvládnout techniku plavání i jak se ve vodě a v jejím okolí chovat bezpečně. Navíc se dozvědí pár informací ze života vybraných  mořských živočichů.

Dim Swim se učí plavat

Knížku doporučujeme všem rodičům a jejich dětem. Ke společnému čtení i učení se. Trénovat podle metodiky můžete jak na suchu, tak přímo ve vodě. 🙂