Devět malých zahradníků

Knížka DEVĚT MALÝCH ZAHRADNÍKŮ nás s Martínkem naprosto nadchla. Vyšla nedávno u Mladé fronty a je úplně skvělá. Skrze krátké příběhy, spoustu úkolů a názorných obrázků předškolním dětem ukáže, jak se starat o zahradu v každém měsíci v roce. A nejen to. Pojďte se podívat dovnitř.

Devět malých zahradníků

Čtenáři se ocitnou v malé školce, do které chodí devět dětí. Jednoho dne na zahrádce objeví kotě a chtějí se o něj starat. Paní kuchařka jim to dovolí pod podmínkou, že se děti na oplátku postarají o zahrádku, která doteď byla zanedbávaná.

Devět malých zahradníků

Děti nápad se zahrádkou nadchne a ihned začnou plánovat, co by chtěly pěstovat a co vše je potřeba zařídit. Prvotní nadšení je neopustí a společně se o zahradu starají po celý rok.

Devět malých zahradníků

Knížka je rozdělena do oddílů podle jednotlivých měsíců v roce. U každého je vždy uvedeno, co na zahradě děti musí udělat. A nechybí ani otázky a úkoly pro malé čtenáře. Odpovědi najdou na názorných ilustracích.

Devět malých zahradníků

Ke každému měsíci v roce knížka uvádí i příběh, který čtenáře blíže seznamuje s malými zahradníky ze školky. Příběhy pomáhají pochopit jejich chování, povahu i vztahy mezi dětmi ve školce. Svoji roli v příbězích hraje i mravenec Míra, který zahrádku u školky obývá a rád pozoruje, co děti dělají.

Devět malých zahradníků

Knížka se může stát praktickým průvodcem při vedení dětí v péči o zahradu. Najdete v ní spoustu tipů a rad pro úspěšné pěstování s dětmi. A také inspiraci, jak na zahradu přilákat užitečné živočichy.

Devět malých zahradníků

Malí zahradníci se o záhonky starají opravdu vzorně, a tak se jim podaří vypěstovat spoustu ovoce a zeleniny. Díky tomu, že poznali, kolik úsilí je potřeba k tomu, aby na zahrádce něco vyrostlo, začnou i víc přemýšlet o nákupu potravin a o tom, čím se při nákupech řídit.

Devět malých zahradníků

Knížka DEVĚT MALÝCH ZAHRADNÍKŮ je čtivá, hravá, zapojuje čtenáře do příběhů a učí je přemýšlet nad tím, jak se starat o zahrádku i nad hodnotou vypěstovaných potravin. Doporučujeme ji ke čtení doma i ve školce.