Dědečku, vyprávěj o Česku

Holčičku Viktorku a jejího dědečka jsme si doma oblíbili už v trilogii pro předškolní děti. Dnes vám chci představit volné pokračování jejich příběhů s názvem Dědečku, vyprávěj o Česku. Kniha vyšla v nakladatelství Pikola.

Dědečku, vyprávěj o Česku

Kniha je pátou v pořadí, kterou Ladislav Špaček v této sérii napsal. Viktorka povyrostla a je z ní dvanáctiletá slečna. Je ale pořád stejně zvídavá a pořád stejně ráda poslouchá příběhy svého dědečka.

Dědečku, vyprávěj o Česku

Viktorka dostane ve škole úkol najít nějaký zajímavý předmět z doby, kdy byli prarodiče mladí. Když hledá na chalupě vhodnou věc, narazí na krabici se starými fotografiemi a mapami. Jsou na nich obrázky z výletů po Československu. Jezdili na ně babička s dědečkem, když byli mladí a jejich děti (maminka Viktorky a její bratr, strýc Radim).

Dědečku, vyprávěj o Česku

Viktorce se fotografie z výletů moc zalíbí a sama zatouží všechna ta krásná místa poznat. Poprosí tedy dědečka, jestli by s ní o prázdninách podobné výlety nepodnikl. Ten samozřejmě nadšeně souhlasí.

Dědečku, vyprávěj o Česku

A tak se začátkem prázdnin vnučka s dědečkem vypraví na první cestu. Vlakem jedou na horu Říp. Dědeček jí vypráví o historii tohoto místa a zároveň o českého národa.

Dědečku, vyprávěj o Česku

Společně takto o prázdninách cestují po celé republice a poznávají její zajímavosti. Čtenáři se společně s Viktorkou seznamují s významnými památkami i osobnostmi naší země.

Dědečku, vyprávěj o Česku

Kniha je určena dětem od 8 let. Součástí je také CD s audioknihou, kterou autor namluvil.

Dědečku, vyprávěj o Česku

Knížku moc rádi čteme. Laskavé vyprávění Viktorčina dědečka máme velmi rádi. Tento díl nás zároveň inspiruje k plánování výletů po naší zemi a těšíme se, až některá nová místa navštívíme. Díky knize o nich budeme znát mnoho informací. Za nás můžeme knížku jedině doporučit.