Buď eko!

BUĎ EKO! je knížka aktivit na téma ekologie, která vyšla v nakladatelství JIRI MODELS, a.s. Školní děti v ní najdou 96 stránek plných aktivit, díky nimž mohou pomoci k ochraně naší planety.

Buď eko!

Knížka nabízí náměty na konkrétní aktivity, které mohou pomoci k ochraně naší Země. Krátké texty vedou čtenáře k zamyšlení nad svým životním stylem a nad tím, jak by se dal zlepšit s ohledem na naši planetu.

Buď eko!

Moc se mi líbí, že jde o praktické nápady z každodenního života, které můžeme začít praktikovat hned. Knížka se dotýká témat: minimalizace a třídění odpadů, nakupování s rozmyslem, spotřeby vody a energií, apod..

Buď eko!

Zajímavý je úkol s názvem ČASOVÁ SCHRÁNKA. Děti mají na stránku napsat své „ekologické poselství“ a dopis někam uschovat. S tím, že ho za pár let může někdo jiný najít.

Buď eko!

Na jiném místě je zase úkol s názvem ZACHRAŇ NÁS, který se týká zvířat na pokraji vyhynutí. Děti si mají vybrat konkrétní zvíře, které je nějak ohroženo a zamyslet se, co ho nejvíce ohrožuje, v čem je toto zvíře užitečné, atd. Děti se tak učí přemýšlet nad problematikou v souvislostech.

Buď eko!

Knížku BUĎ EKO! můžeme jedině doporučit. Ideálně dětem, které už umí číst a psát. S pomocí rodičů některé úkoly zvládnou i mladší děti, ale největší přínos má pro školáky. Doporučujeme ji na doma i třeba pro pedagogy do Ekologické výchovy, kde může být naprosto skvělou a praktickou pomůckou.