Box: Malý kutil

Boxy, které v edici Pojď si hrát vydává nakladatelství Pikola, jsou u nás doma jedněmi z nejoblíbenějších aktivit. Jedním ze tří témat je „opravářský“ box s názvem MALÝ KUTIL. Milují ho obě děti. V článku se o něm dočtete vše podstatné.

Box Malý kutil

Kartonový box s průhledným okénkem, které slouží jako přihrádka na jednotlivé kousky  opravářských pomůcek, se otevírá na suchý zip. Uvnitř najdete vlepené leporelo, do kterého můžete vkládat kartonové nářadí.

Box Malý kutil

Leporelo obsahuje tři scény: stavění psí boudy, opravu vodovodu a malování pokoje. Ke každé situaci je uveden krátký příběh.

Box Malý kutil

V textu na děti čekají „pátrací otázky“ a na každé straně mohou také hledat jednu konkrétní věc. V případě boxu Malý kutil je to malá beruška.

Box Malý kutil

Vedle stránky s obrázkem a textem je strana s otvory, do kterých se vkládá kartonové nářadí. Tyto kousky nářadí děti najdou i na obrázku s příběhem. V jednotlivých otvorech je také napsán název dané pomůcky a je zde krátce popsáno, k čemu se používá.

Box Malý kutil

Box Malý kutil

Hraním s boxem si děti procvičují a zlepšují:

  • pozornost
  • prostorovou představivost
  • zručnost a jemnou motoriku
  • slovní zásobu

Nářadí z boxu Malý kutil

Box Malý kutil můžeme jedině doporučit. Kromě čtení a vkládání tvarů ho můžete využít i k dalším aktivitám: obkreslování tvarů, přiřazování tvarů k jejich stínům, apod.

TIP na hmatovou hru:

Dětem závažte oči a dávejte jim jednotlivé kousky nářadí do ruky. Děti hádají, o co se jedná pomocí hmatu.

Ve stejné edici vyšly ještě tyto boxy: Malý hasič a Malý veterinář. Na Booktook je můžete pořídit s poštovným zdarma a při koupi dvou kusů mít druhý za polovinu.