Barevné klávesy: Škola hry na klavír

Štěpánku Cimlovou možná někteří znáte ze sociálních sítí, kde se zaměřuje na negativní jevy v českém školství. Mimo jiné je ale také autorkou inovativních učebnic pro výuku klavíru, které vycházejí v nakladatelství Edika. První díl si dnes představíme.

Škola hry na klavír

Škola hry na klavír je určena dětem od 4 let, jejich rodičům a pedagogům. Představuje snadnou cestu, jak se naučit základy hry na tento hudební nástroj.

Škola hry na klavír

Jak Škola hry na klavír funguje

Štěpánka přichází s geniálním nápadem, jak děti (ale i dospělé) naučit základy hry na klavír. Jednotlivým tónům přiřadila BARVY. V praxi to funguje tak, že si na klávesy nalepíte barevné lístečky a v učebnici najdete cvičení, kde jsou tóny označeny stejnými barvami. K učení tak dětem stačí přiřadit stejné barvy k sobě. Nemusí umět číst ani psát.

Škola hry na klavír

Učebnice dětem hravým způsobem vysvětluje také základy hudební nauky: výšku a délku tónů, předznamenání, apod. … Vše se trénuje rovnou prakticky u kláves nebo u klavíru.

Škola hry na klavír

Cvičení a úkoly jsou srozumitelné, praktické a doplněné o názorné ilustrace, díky kterým si děti vše zapamatují (mluvím z vlastní zkušenosti).

Škola hry na klavír

Naše zkušenost 

Učebnice děti baví i mě baví. Hned jsme si polepili klávesy barevnými papírky a zkoušíme. Pro mě je knížka velkou pomůckou, která mi dává návod, jak dětem zpřístupnit hru na klavír od úplných začátků. Pro děti je názornou učebnicí, díky které se naučí a zapamatují základy hry i hudební teorie.

Škola hry na klavír

Za nás doporučujeme a těšíme se, až vyzkoušíme další díl.