Sestav si svůj počítač

Dnešní KNIHOHRÁTKY vychází z knížky Hello Ruby, ve které autorka seznamuje děti s tím, jak fungují počítače. Knížka nás moc baví, a tak jsme si zkusili svůj počítač doma vyrobit.

Sestav si svůj počítač

Nejdříve jsme si vyrobili počítač podle šablony, která je ke stažení na webu Hello Ruby. Je to tato šablona k vystřižení a slepení. Děti si dovnitř počítače nalepí jednotlivé součástky jako je pevný disk či grafický editor. Následně si dolepí a dotvoří klávesnici a monitor. Mohou přidat různé ikony či nálepky.

Šablona počítače z Hello Ruby

Sestavování počítače nás moc bavilo. Martínek si ještě víc upevnil to, co se dozvěděl v knížce. Rozhodli jsme se, že si vytvoříme ještě jeden větší počítač z kartonu. Postupovali jsme podobně jako při tvoření ze šablony. Pod klávesnici jsme si nakreslili jednotlivé součástky. Monitor a klávesnicí jsme vytvořili z barevného papíru.

Počítač z kartonu

Příběh Ruby nás moc bavil, a tak jsme dotvořili i další drobnosti. Myšku, kurzor či přímo postavu hlavní hrdinky. Martínek s pomocí těchto propriet přehrával celý příběh z knihy.

Hello Ruby: Postavy

Čtení i tvoření a hraní si moc užíváme. Mám ráda, když se děti učí skrze tvoření a u této aktivity tomu tak bylo. Knížky Hello Ruby a následné aktivity doporučujeme všemi deseti. 🙂