Černý Petr Eda s Pepou

Eda Neposeda, Pepa Popleta a další hrdinové oblíbených leporel Venduly Hegerové jsou u nás jedni z největších knižních oblíbenců. Víte, že Knihohrátky jsou moje srdeční záležitost, a proto jsem moc ráda, že Vendulka vytvořila hrací karty s obrázky z leporel. Jedná se o klasickou hru Černý Petr. Pojďte si karty prohlédnout zblízka.

Černý Petr Eda s Pepou

Co hra obsahuje

Balení obsahuje 33 hracích v plastové krabičce + 1 kartu s pravidly.

Pravidla hry

Cílem Černého Petra je zbavit se všech karet. Hráči postupně jeden od druhého vytahují jednotlivé karty a skládají a vyřazují dvojice stejných obrázků. Karta „Černý Petr“, dvojici nemá. Komu zůstane na konci hry, ten prohrál. V případě Edy s Pepou Černého Petra představuje vlk Šedivák.

Černý Petr Eda s Pepou

Pro koho je hra vhodná

Tato karetní hra je vhodná i pro úplné začátečníky. U nás je to první karetní hra, kterou se Martínek naučil. Hru si užívá on i my rodiče s ním. 🙂

Černý Petr Eda s Pepou

Stojánek na karty

Pro začátečníky je docela náročné udržet větší počet karet ve vějířku v ruce, a tak doporučujeme vytvořit před hrou stojánek na karty. Pokud máte Lego Duplo, tak si stojánek jednoduše vytvoří i děti samotné. Pro inspiraci mrkněte sem.

Stojánek na karty z Lego Duplo

Další využití karet

Karty z Černého Petra se dají krásně využít i pro další aktivity. Obrázky z Edy Neposedy a Pepy Poplety můžete hledat přímo v knížkách.

Černý Petr Eda s Pepou

S mladšími dětmi můžete hrát POLOVIČNÍ PEXESO. Polovinu karet otočíte obrázkem dolů, polovinu obrázkem nahoru. Dítě otočí jednu z karet a najde druhou z dvojice. Je to skvělá aktivita na rozvoj zrakového vnímání.

Černý Petr Eda s Pepou

Další inspiraci na aktivity s využitím karet Černého Petra najdete tady.  

Hrací karty Eda s Pepou seženete v Obchůdku Vendula. K dostání jsou tam také zmíněná leporela a další hry a drobnosti s motivy oblíbených hrdinů.

Černý Petr Eda s Pepou

Doporučujeme. 🙂