Tipy pro malé rytíře

HRADY, RYTÍŘI, STŘEDOVĚK … to jsou teď Martínkova oblíbená témata. Přes prázdniny jsme už několik hradů navštívili a doma si načítáme více informací. A samozřejmě u nás nesmí chybět kostýmy a doplňky. Pojďte se inspirovat.

Sada pro malé rytíře

Kostým a doplňky

Co se týče kostýmu pro rytíře, máme kupovaný. Martínek ho dostal k Vánocům a je opravdu krásně propracovaný. Kupovala jsem ho tady.

Ke kostýmu máme ještě sadu s přilbou a brněním. Ta je taky kupovaná, ale my jsme ji sehnali někde z druhé ruky a nebyla kompletní. Je to tato rytířská sada.

Kostým a doplňky

Meč a štít jsem vyřezala ze dřeva. Tvoření se dřevem je pro mě relax, a tak vítám každou příležitost, kdy můžu něco ze dřeva vyrobit. Meč jsem vyřezala z plotové laťky a štít ze spárovky. Použila jsem moji oblíbenou kmitací pilu.

DIY meč a štít

Meč i štít si Martínek následně dotvořil pomocí barev. Inspiroval se zbrojí svatého Václava podle jeho oblíbené knížky Můj stát: Putování za českými patrony.

Malování na štít

Dětská literatura k tématu

Co se týče dalších knih k tématu, doporučuji malé knížečky z nakladatelství Pixi. Mají různá témata a jsou moc hezky zpracované. Jak vidíte na fotografii, knížečka Poznávej rytířský hrad je často čtená. 🙂

Poznávej rytířský hrad

Podrobnější informace pak najdete v knížkách z řady 101 věci, které bychom měli vědět. Na ty jsem narazila v Levných knihách a moc se nám líbí. Můžete také vybírat z více témat. V knížkách je vždy 101 pojmů a ke každému krátký, ale výstižný úryvek a také spousta ilustrací.

Knížky k tématu

Pro menší děti pak doporučujeme pátrací leporelo To je náš hrad!. U nás také oblíbené. Je v něm krátký příběh a moc hezké ilustrace, ze kterých se toho děti spoustu dozvědí. Mrkněte na recenzi.

To je náš hrad!

Tolik naše tipy pro malé rytíře. Věřím, že se budou líbit i vašim dětem. 🙂