Set pro malé indiány

Co by to bylo za léto, kdybychom si nehráli na INDIÁNY? Náš Martínek miluje kostýmy všeho druhu a často se převléká za svoje oblíbené hrdiny (rozumějte: hasič, policista. pošťák, lékař). Chtěl po mně před časem, abych mu vyrobila indiánský kostým. Vzpomněla jsem si, že BUUK.CZ nabízí kreativní sady k výrobě indiánských čelenek. Několik jsme jich dostali k vyzkoušení. Kromě čelenek jsme je použili také k ozdobení triček a výrobě náramků. Martínek je z kostýmu nadšený. 🙂

Indiánský set

Sada od BUUKU obsahuje plstěné polotovary k výrobě čelenek – šedé čelenky, podkladová a barevná pírka a další ozdoby.

Jako ve všech sadách od BUUKU, i v této jsou dílky navíc. Můžete je, stejně jako my, využít k dalšímu tvoření. Měli jsme k dispozici sadu na 3 čelenky. Vyrobili jsme z ní dvě čelenky, dva náramky a dvě indiánská trička. Pírek i ozdob nám zůstalo ještě spoustu, takže materiálu k tvoření je skutečně hodně.

Pokud chcete čelenky tvořit s dětmi ve školce či na táboře, můžete si vybrat sadu na 15 nebo 30 čelenek.

Tvořivá sada od BUUKU

Teď se pojďme podívat na jednotlivé části našeho indiánského setu.

ČELENKY

Ze sady k výrobě čelenek si vyberete jednotlivé dílky. Děti si mohou zvolit libovolné barevné kombinace. Dílky jednoduše slepíte k sobě pomocí tavné pistole (tady je potřeba dětem pomoci).

Výroba indiánských čelenek

Pokud nechcete lepit, můžete čelenky sešít jehlou a nití, ale je to pracnější (šicí potřeby nejsou součástí sady). Čelenku vzadu spojíte gumičkou (ta je součástí balení). Můžete ji tak jednoduše přizpůsobit obvodu hlavy. Bude sedět jak malému dítěti, tak dospělému.

Indiánské čelenky

NÁRAMKY

Jelikož jsme měli sadu na jednu čelenku navíc, použila jsem ji k výrobě náramků. Šedý proužek jsem zkrátila, aby seděl dětem na zápěstí. Ozdobili jsme ho podobně jako čelenky (pírky a dalšími ozdobami). Z vnitřní strany jsem na něj vlepila gumičku, pomocí které se náramek nasadí na ruku.

Tip: Kromě náramku můžete vyrobit také náhrdelník či náušnice pro malé (i velké) indiánky. 🙂

Indiánský náramek

TRIČKA

Indiánská trička v celém kostýmu samozřejmě nesmí chybět. Ozdobili jsme je pomocí techniky „tisk na textil“. Obětovali jsme pár plstěných pírek a dalších ozdob ze sady od BUUKU. Natřeli jsme je barvami na textil a natiskli na trička. Martínek chtěl na tričko ještě domalovat zbraně, ty jsme dokreslili štětcem. Marky má tričko víc „holčičí“, s otisknutými pírky. Poprvé jsme zdobili vyloženě tmavá trička a musím říct, že zvláště bílé obrázky a obtisky se mi na nich moc líbí. Pokud chcete trika pestrobarevná, je lepší použít světlejší.

Indiánská trička

Poznámka: Nezapomeňte dovnitř trička vložit karton, ať se vám barvy nepropijí na zadní část.

A to je vše. 🙂

Indiánské čelenky od BUUKU

Pokud máte doma malé zájemce o indiány, určitě sadu od BUUKU doporučujeme. Čelenky i další doplňky vyrobené ze sady udělají velkou parádu. Při tvoření čelenek jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Tyto sady jsou ideální i pro větší skupiny dětí, takže se dají využít na táboře i přes rok třeba ve školce, na karneval, atd. Za nás velká spokojenost. 🙂