Sada pro malé veterináře

O Martínkově zálibě ve hře „na role“ už jsem se zmiňovala mnohokrát. Od 2,5 let se ho stále tyto hry drží. Teď aktuálně máme u nás doma veterinární kliniku. 🙂 Pojďte se podívat, jak jsme ji vybavili.

Sada pro malé veterináře

K vytvoření sady pro malé veterináře nás inspirovala knížka Doktor Plyšák, ve které najdete návody na výrobu různých pomůcek a také tématické vystřihovánky. Knížku si můžete prohlédnout tady.

Doktor Plyšák

Léky

Díky etiketám v knížce jsme z prázdných dóziček vytvořili léky pro zvířecí pacienty. Cedulky jsme jednoduše nalepili na krabičky. Součástí vystřihovánek v knížce jsou také stupnice na teploměr a injekci. Teploměr jsme vytvořili z dřevěné tyčinky, na kterou jsme nalepili číselnou škálu.

Léky pro zvířecí pacienty

Kufřík na potřeby

Základem sady je také veterinářsky kufřík. My jsme použili plastový, který používáme při hře na lékaře. Je to tento kufřík. Nalepili jsme na něj nápis. V knížce je návod na výrobu kufříku z kartonové krabičky.

Veterinářský kufřík

Některé pomůcky do kufříku jsme opět použili z lékařské sady. Například obvaz, injekční stříkačku nebo stetoskop. V knížce jsou opět návody, jak tyto pomůcky vyrobit z běžně dostupných materiálů.

Cedulky

Součástí knížky jsou i různé cedulky s nápisy. Děti mohou jednotlivé místnosti označit jako recepci, ordinaci či zotavovací místnost. Nechybí otevírací doba či vizitka.

Cedulky

Formuláře

Velmi oblíbené jsou také formuláře: evidence pacientů, lékařský předpis nebo objednací kartičky na další prohlídky. Nechybí ani rentgenové snímky různých zvířat.

Formuláře

Kostým zvěrolékaře

K převlečení jsme použili tričko a košili z lékařské sady. Návod na výrobu lékařského trička najdete tady. V knížce je pak ještě jeden další návod. Můžete si vystřihnout i čepec nebo lékařské zrcátko.

Čelenky z knížky Doktor Plyšák

Záznamy pacientů

Užitečná je také kartotéka. Děti si mohou zakládat záznamy o jednotlivých pacientech. V knížce je vše vymyšleno do posledního detailu a domácí veterinární klinika může fungovat téměř jako ta opravdová. 🙂

Záznamy pacientů

K pomůckám z knížky jsme přidali ještě dvě vlastní, které můžeme vřele doporučit: PŘEPRAVKA PRO ZVÍŘATA a SÁDROVÝ OBVAZ.

Přepravka pro zvířata

Přepravku jsme koupili skutečnou ve zverimexu. Při hře na zvěrolékaře je to nezbytná pomůcka. Pořídili jsme nejmenší velikost a na plyšové pacienty je akorát.

Přepravka pro zvířata

Sádrový obvaz

Ze sádrového obvazu jsme vyrobili sundávací sádru na tlapky zvířecích kamarádů. Když si některé zlomí nohu, sádru mu nasadíme.

Sundávací sádra

Při tvoření jsme nejprve nohu plyšáka obalili igelitovým sáčkem, aby se nám na ni sádra nepřilepila. Následně jsme nastříhali a namočili sádrový obvaz a tlapku jím omotali. Po vyschnutí jsme odstranili přebytečný igelit a sádra byla hotová.

Výroba sundávací sádry

Tolik naše tvoření veterinářský mé sady, které jsme si moc užili. Hry na veterináře nás provázejí téměř každý den a Martínek je ze své nové role nadšený. Do her zapojuje i všechny ostatní. Takže nosíme zvířata na ošetření, musíme jim pravidelně dávat léky, atd.

Doporučujeme. 🙂