Nástěnka na dětské výkresy: magnetická lišta

V mnoha rodinách se jako „nástěnka“ pro dětské výtvory používá lednice. 😉 Je to logické: výkresy se na ni dají lehce připevnit magnety, lednička je zpravidla často navštěvovaná všemi členy rodiny, tudíž je vše, co na ní visí, stále na očích a využije se tak i prázdný prostor.

Dnes chceme dát jeden praktický tip vám, kteří hledáte řešení, jak vytvořit „nástěnku“ s dětskými výkresy mimo kuchyni a přitom zachovat jednoduchost a praktičnost jako je tomu u zmiňované ledničky. Je jím MAGNETICKÁ LIŠTA.

Magnetická lišta

Magnetická lišta je praktickou vychytávkou, která je určena především do kanceláří, ale využijete ji i doma. Třeba právě na zmíněné výkresy dětí.

Magnetická lišta

Lišta je zezadu opatřena samolepícími polštářky, takže ji na zeď připevníte jednoduše bez vrtání. Na internetu si můžete vybrat z různých značek i rozměrů lišty. Já jsem zvolila značku Magnetoplan (na zakladě pozitivních recenzí) o rozměrech 1 m * 5 cm, která se dodává i s několika magnety.

Magnetická lišta

„Nástěnku“ z lišty budete mít hotovou za chvíli. Lištu jednoduše přilepíte na zeď a pak už jen stačí připevnit na ni výkresy nebo třeba fotografie. 😉

Výstava dětských výkresů

Já jsem pořídila lišty dvě a nalepila jsem je pod sebe, takže nám vznikl větší prostor pro výstavu synových uměleckých děl, která nám teď zdobí zeď v obývacím pokoji. 😉

Výstava dětských výkresů

Nám se toto řešení osvědčilo. Tak třeba zaujme i vás. 🙂