Kreativní složka na cesty

Když jsem přemýšlela nad tím, jakým způsobem dětem zabalit na cesty kreativní potřeby, napadlo mě použít SLOŽKU NA ZIP, která mi doma ležela. Připravila jsem do ní, jak výtvarné pomůcky a čisté papíry, tak nějaké listy s úkoly. Vzhledem k tomu, že je složka pevná, mohou děti tvořit i přímo při cestování v autě či jiném dopravním prostředku. Pojďte se inspirovat, jak na to.

Kreativní složka na cesty

Jakou složku zvolit:

Budete potřebovat koženkovou složku (z papírnictví), případně se dá použít i toto přenosné pouzdro z IKEA, které je přímo určené k tomuto účelu. V každém případě doporučuji zapínání NA ZIP, aby se ze složky při přenášení nic nevysypalo. Druhým požadavkem je, aby složka byla PEVNÁ a mohla tak posloužit jako PODLOŽKA PRO KRESLENÍ.

Kreativní složka na cesty

Čím složku naplnit:

Do pravé poloviny složky jsem dala pomůcky: pastelky, voskovky, nůžky, lepící kolečka, barevné kartičky.

Kreativní složka na cesty

Uprostřed složky jsou klasické kovové kroužky. Do těch jsem vložila listy s úkoly a také prázdné papíry na kreslení. Použila jsem obyčejné papíry do tiskárny, do kterých jsem děrovačkou udělala otvory tak, aby seděly do kroužků.

Kreativní složka na cesty

Pracovní listy ke stažení

Vytiskla jsem také různé úkoly a pracovní listy. Opět jsem je děrovačkou prorazila a přidala je j čistým papírům. Listy s úkoly můžete použít jakékoliv, které vaše děti baví. Některé najdete i u nás na webu. V rubrice Pracovní listy. Hodí se vytisknout také omalovánky.

Kreativní složka na cesty

Nachystala jsem také přímo dvě aktivity s tématikou CESTOVÁNÍ.

Pátračka do auta

První z nich je PÁTRAČKA. Je to list s obrázky různých předmětů. Když dítě z okénka některou věc zahlédne; tak ji vybarví. Případně může do volného prostoru dokreslit to, co v obrázcích není. List si můžete stáhnout tady.

Pátračka do auta

Dokresli dopravní značky

Druhou aktivitu jsem nazvala DOKRESLI DOPRAVNÍ ZNAČKY. Jsou to obrysy dopravních značek, do kterých děti dokreslují konkrétní symboly podle značek, které vidí po cestě. Předlohy dopravních značek stáhnete tady.

Dokresli dopravní značky

Dokresli dopravní značky

Doplňující aktivity:

Do volného místa v naší složce jsem pak ještě vložila nějaké aktivity, které využijeme, až docestujeme. SAMOLEPKOVOU KNÍŽKU Divocí lepíci (seženete zde, u nás hodně oblíbená) a také jednoduché, ale moc hezké VYSTŘIHOVÁNKY KONÍKŮ od Abyto (seženete zde).

Kreativní složka na cesty

Tolik naše inspirace k vytvoření kreativní složky na cesty. U Martínka moc zabodovala a začal vše plnit ještě doma. 😁 Navíc si vymyslel, že bude po cestě na volné papíry kreslit mapy (což je jeho oblíbená aktivita). Kreativní složka může dětem pomoci zabavit se na cestách, ale využijete ji i na místě dovolené, zvlášť, když je špatné počasí.

Vyzkoušejte. 🙂