Kontrastní hračky pro miminka

Dnes bych vám chtěla dát několik tipů na kontrastní hračky a pomůcky pro miminka. U nás jsou právě aktuální. 🙂 Pokud sháníte nějaký smysluplný dárek pro miminko, můžete se v článku inspirovat.

Kontrastní hračky pro miminka

HRAČKY K ZAVĚŠENÍ

Prvním typem kontrastních hraček jsou hračky, které zavěsíte na hrazdičku a dítě je pozoruje. Máme míčky, rolničku a dřevěný kruh. Vše seženete zde.

Kontrastní hračky pro miminka

Míčky jsou na provázku, jednoduše je na hrazdičku zavěsíte a dle potřeby zase sundáte a můžete využít i jinde, třeba v autosedačce.

Kontrastní hračky pro miminka

Ostatní hračky na hrazdičku jsou na suchý zip, což je velmi praktické.

Kontrastní hračky pro miminka

KONTRASTNÍ LEPORELA

Druhým tipem kontrastních pomůcek pro miminka jsou LEPORELA. Můžeme doporučit KONTRASTNÍ ZVÍŘÁTKA 1 a 2, blíže se podívejte sem. Jsou malá, takže se hodí i na cesty.

Kontrastní zvířátka

Doporučit můžeme také leporela slovenské autorky Eleny Rabčanové s názvem MAMI, PODÍVEJ… Běžné je seženete u nás nebo přímo na slovenském e-shopu montemama.sk. Leporela koupíte třeba zde. Mají větší rozměry (20*20 cm), takže se hodí spíše k rozložení doma.

Mami, podívej…

ÚCHOPOVÉ HRAČKY

Dalším typem kontrastních pomůcek jsou hračky, které si miminko může chytit do ruky. Vybírat můžete z látkových míčků, knížeček i hraček jiných tvarů. Ve většině z nich je zašitá i rolnička, takže zároveň poskytují dítěti zvukové vjemy.

Černobílé hračky pro miminka

Nedávno jsme objevili i klasické chrastítko „špendlík“ v černobílé variantě, takže možností pro miminka, která už umí hračku uchopit, je hodně.

Chrastítko špendlík

KONTRASTNÍ KARTY

Posledním typem pomůcek jsou kontrastní kartičky. Tyto obrázky můžete před miminka postavit třeba v rámečku nebo je nalepit k přebalovací podložce či jinam. U nás jsou oblíbené tyto kartičky na téma Les od Pic design.

Kontrastní karty PIC DESIGN

Doporučit můžeme i pohádkové kartičky z Little Finger. KARTIČKY můžete využít i později, až miminko povyroste, k dalším aktivitám. 🙂

Pohádkové kontrastní kartičky Little Finger

Tolik naše tipy na hračky a pomůcky pro nejmenší děti. Věříme, že jste v článku našli inspiraci a některá z pomůcek vás zaujala. 🙂