Inspirace (nejen) na prázdniny

Prázdniny jsou časem, na který se děti těší, který intenzivně prožívají a na který také dlouho vzpomínají. Už toto jsou podle nás dostatečné důvody k tomu, abychom se snažili prožít tento čas intenzivněji a smysluplněji. Připravili jsme proto několik tipů, které mohou pomoci dětem (ale i ostatním členům rodiny) prožít prázdniny trošku jinak a hlavně si všechny vzpomínky uchovat.

Pro první prázdninový tip jsem využila starý „retro“ kufřík, který se dá využít jako „KUFŘÍK VZPOMÍNEK“. Stačí do něj ukládat všechno, co si dovezeme z prázdninových cest. Vstupenky, drobnosti, pohlednice, fotografie, přírodniny…
Zkrátka vše, co nám bude připomínat místa, která jsme v létě navštívili.

Prázdninový „Kufřík vzpomínek“

Další prázdninový tip se týká rodinné komunikace. Vyzkoušejte si kouzlo psaných či kreslených vzkazů. Stačí každému členu vyrobit vlastní „schránku“ na poštu a dát k dispozici papírky a psací potřeby. My jsme schránky vyrobili ze zavařovacích skleniček, samozřejmě můžete použít cokoliv jiného. Kromě jmenovek jsme na skleničky přilepili i jednoduché obrázky pro mladší členy rodiny, kteří ještě neumí číst. Klidně můžete na schránky nalepit přímo fotky členů rodiny a nějak originálně si je dozdobit.

Rodinná pošta

 

Prázdninový deník

A jako poslední doporučujeme náš PRÁZDNINOVÝ KALENDÁŘ, který obsahuje 30 nápadů na prázdninové aktivity pro celou rodinu. Stáhnout si ho můžete zde.