Indiánské tee-pee po pokoje i na zahradu

Snad všechny děti se rády schovávají. Myslím, že v životě dítěte je takových „schovávacích“ období více. V různém věku mají pro své úkryty a skrýše různé důvody.

Je jedno, zda máte doma batole, které se schovává proto, aby na vás mohlo udělat „kuk“ nebo „baf“ nebo kluka, který chce mít svůj „bunkr“ a z něho „číhat“ na „nepřítele“ nebo holčičku, která potřebuje útulný koutek plný polštářků nebo školáka, který si chce někam „zalézt“ s knížkou. Všechny děti mají společné, že potřebují svůj koutek, který jim naplní potřebu „skrývat se“. V poslední době je moderní pořídit za tímto účelem dítěti do pokoje indiánské tee-pee. Ono se ale takové indiánské tee-pee s trochou improvizace dá vyrobit i doma. Dnes si ukážeme, jak na to.

Indiánské tee-pee

K výrobě indiánského tee-pee potřebujete 5 věcí:

-pevný plastový talířek

– provaz

– 6 dlouhých bambusových tyčí z květinářství

– několik kroužků na záclony i se žabkami

– velkou látku (povlečení/prostěradlo)

Postup je jednoduchý:

Nejdříve je potřeba provrtat do plastového talířku 6 otvorů o průměru bambusových tyčí. Poté otvory jednotlivé týče provlečeme a zpevníte provazem. Takto vytvoříte „kostru“ tee-pee. Pak už stačí na jednotlivých tyče navléct kroužky na záclony a žabkami připevnit na kostru látku.

Postup výroby indiánského tee-pee

Velkou výhodou tohoto tee-pee je, že se dá jednoduše rozložit a složit. Můžete ho využít, jak v interiéru, tak venku. Stabilní sice je, ale u velmi malých dětí bych doporučovala dohled, přece jen jsou to pořád bambusové tyče a ne sešroubované dřevěné kůly. 😉

Tak třeba vám tento návod k uspokojení „skrývací potřeby“ vašich dětí. 😉