Doplňky do lékařského kufříku

Zhruba před rokem jsem Martínkovi vybavovala LÉKAŘSKÝ KUFŘÍK a stále jsou hry „na doktora“ jedny z nejoblíbenějších. Původní článek o kufříku a jeho vybavení najdete zde. My jsme po roce jeho náplň zrevidovali a některé věci bylo třeba vyměnit a doplnit. Pojďte se podívat, co jsme do kufříku přidali. Třeba se budou naše tipy hodit i pro vaše malé lékaře.

Doplňky do lékařského kufříku

Velmi oblíbeným doplňkem malého doktora je LÉKAŘSKÉ OBLEČENÍ. „Plášť“ jsme vyrobili z většího trička. Mrkněte na návod.

Lékařské tričko

Největší změnou ve vybavení kufříku je výměna atrapy STETOSKOPU za funkční přístroj. Na radu jsme koupili ten nejlevnější stetoskop z Dráčika a musím říct, že mě mile překvapil. Pro potřeby předškolního dítěte je plně dostačující. Je to přesně tento přístroj.

Stetoskop

Nově jsme pořídili PINZETU NA KLÍŠŤATA. Ta se Martínkovi moc zalíbila. Pokud nemáte, je lehce k sehnání v lékárně.

Pinzeta na klíšťata

Velkou novinkou pro nás jsou RENTGENOVÉ SNÍMKY. Stáhla jsem je v PDF odsud a nechala je v Copy centru vytisknout na samolepící průhlednou fólii. Snímky natištěné na fólii jsem nastříhala, vlepila do laminovací fólie a zalaminovala, aby byly pevné.

Rentgenové snímky

Poslední věc, kterou jsme doplnili, byly náplasti. Objevila jsem moc pěkné dětské náplasti s piráty v plechové krabičce. Ty se také ujaly. Jsou to tyto náplasti. Stejný typ se prodává i v holčičí verzi s princeznami. Seženete zde.

Náplasti s piráty

Tolik naše dnešní tipy na další doplňky do lékařského kufříku. Přejeme příjemnou zábavu při hrách na lékaře. 🙂