DIY kontrastní knížka pro miminko

Doma už malé miminko nemáme, ale přesto jsem si zkusila vyrobit kontrastní knížku. 🙂 Motivovaly mě k tomu krásné sametové omalovánky značky Djeco, které jsou k tomuto účelu jako stvořené. Pojďte se inspirovat.

DIY kontrastní knížka

Budeme potřebovat:
  • kousky kartonu
  • sametové omalovánky Djeco (seženete tady)
  • děrovací kleště nebo šroubovák
  • lepidlo
  • stužku

DIY kontrastní knížka

Postup:

1. Nařežeme si karton na vhodnou velikost. Použila jsem čtverce o velikosti 20*20 cm.

2. Z jedné strany na karton nalepíme sametové omalovánky. Z druhé strany bílou čtvrtku. Postačí klasické lepidlo. Nejraději používám Herkules.

DIY kontrastní knížka

3. Na bílé stránky můžeme černým fixem dokreslit jednoduché vzory. Zvolila jsem lesní motivy, aby se hodily k tématu obrázků.

DIY kontrastní knížka

4. Jednotlivé stránky proděravíme kleštěmi nebo šroubovákem, dírkami provlečeme stužku a knížku svážeme.

DIY kontrastní knížka

Pro koho je knížka vhodná:

Kontrastní knížky se hodí pro děti od narození. Malá miminka jsou černobílými obrázky fascinovaná. V případě této DIY knížky je využití větší. Obrázky jsou sametové a látkové části z nich vystupují, takže zaujmou i větší miminka, která je mohou zkoumat HMATEM. Když dítě povyroste, může si obrázky vybarvit. Takže je to taková knížka 3v1. 🙂

DIY kontrastní knížka

Pokud vás zajímají další tipy na kontrastní hračky a pomůcky, mrkněte do tohoto článku. Já jsem ráda, že jsem knížku zkusila vyrobit a těším se, až vytvořím dětem další, na nějaké jiné téma. 🙂