Adventní kalendář z puzzlí

Advent se rychle blíží a možná přemýšlíte, jak ho s dětmi letos prožít. Adventní kalendář vnímám jako pomůcku k intenzivnějšímu prožití času před Vánocemi a jako dobu, která vyvrcholí právě slavením Vánoc.

Advent mám spojený s časem pro rodinu, s očekáváním, s těšením se, s přibývajícím světlem (čím blíže jsou Vánoce, tím více je světla na adventním věnci, ale i v přírodě, protože se dny krůček po krůčku nepatrně prodlužují). Advent je podle mě také příležitostí pro pozitivní změny v našich vztazích s blízkými i vzdálenějšími. 🙂 Adventni doba se může stát určitou CESTOU, na jejímž cíli jsou Vánoce.

Tohle vše bych chtěla u nás doma každý rok promítnout i do adventního kalendáře pro děti, aby vnímaly SMYSL této doby.

Dnes vám chci dát jeden tip na adventní kalendář, který podle mě výše uvedené zahrnuje.

Využila jsem puzzlí do adventního kalendáře od Little Bears, které mají vánoční motivy a skládají se z 24 dílků a ty použila jako „náplň“ do adventního kalendáře. Zároveň jsem obrysy puzzlí obkreslila na A4 a jednotlivé dílky označila čísly 1-24.

Puzzle do adventního kalendáře Little Bears

Každý den tedy dítě najde v pytlíčku jeden dílek a ten si nalepí do obrysu puzzlí. Číslo odpovídá datumu (1= 1. prosince, atd.). Při vkládání dílků do pytlíčků si tedy jen dejte pozor, ať vám dílky sedí s čísly na obrysech. Dílky můžete číslovat libovolným způsobem. Můžete puzzle skládat postupně nebo vybírat obrázky systematicky a třeba jesličky nechat až na Štědrý den, kdy vlepíte do obrysu poslední dílek .

Adventní kalendář z puzzlí

Pokud je vám lito lepit puzzle lepidlem, můžete mít obrys někde položený a jen puzzle pokládat nebo šablonu zalaminovat a opatřit ji suchými zipy. Nebo dílky puzzlí podlepit magnetickou fólií a udělat si z nich magnetický adventní kalendář na ledničku. 🙂

Puzzle Little Bears

Little Bears nabízí tři motivy puzzlí. Výhodou je, že jsou puzzle nařezané tak, aby na každém dílku byl smysluplný obrázek. Já jsem vybrala motiv s názvem Betlémská cesta, který právě odkazuje na vnímání adventu jako určité cesty.

Adventní kalendář z puzzlí

Kromě puzzlí do adventního kalendáře u Little Bears seženete i krátké pohádkové příběhy do adventního kalendáře, nad kterými můžete strávit pěkné chvilky třeba u rozsvíceného adventního věnce. Na další adventní inspiraci od Little Bears mrkněte sem.

Adventní kalendář Little Bears

Tolik tedy náš dnešní příspěvek o adventu. Přejeme vám hezké dny. 🙂