Zimní chodníkové hry

Momentálně u nás marně čekáme na sníh, a tak jsme dnes s dětmi vytáhli křídy. Vymysleli jsme 10 chodníkových her se zimní tématikou. Děti si u nich procvičí hrubou motoriku i předškolní dovednosti. Pojďte se inspirovat.

Zimní chodníkové hry

RAMPOUCHY

Úkolem dětí je seřadit rampouchy od nejkratšího po nejdelší. Děti, které umí psát mohou pod každý rampouch napsat příslušnou číslici (1=nejkratší rampouch).

Rampouchy

RUKAVICE

Na chodník nakreslíme obrys rukavice. Děti ji dozdobí libovolným vzorem. Rukavice můžeme vytvořit také obkreslením dlaní dětí. Přitom se dá procvičit pravo-levá orientace.

Rukavice

BRUSLENÍ

Na chodník vyznačíme dráhu (klikatou čáru). Děti se po ní pohybují zvoleným způsobem (chůze dopředu, pozadu, bokem…). Mohou u toho předvádět, že bruslí.

Bruslení

IGLÚ

Nakreslíme obrys iglú. Čárkovaně vyznačíme obrysy jednotlivých ledových „cihliček“. Děti je dokreslují.

Iglú

VÁNOČNÍ STROMEČEK

U této aktivity procvičíme barvy a tvary. Nakreslíme obrys stromečku. Vedle něj vytvoříme „legendu“ s barvami jednotlivých baněk. Do stromečku nakreslíme obrysy baněk (bílou barvou) a děti je vybarvují dle legendy.

Vánoční stromeček

SNĚHOVÉ KOULE

Nakreslíme obrysy sněhových koulí. Do každé napíšeme písmenko. Děti mají vybarvit koule s písmeny, které nepatří do slova „KOULE“.

Sněhové koule

KRMÍTKO

Nakreslíme prázdné krmítko pro ptáčky. Děti dokreslí krmení, případně ptáčka. Do misky doplní vodu. Naše děti se do krmítka postavily a hrály si na to, že jsou ptáčci. 🙂

Krmítko

LEDNÍ MEDVĚD

Nakreslíme obrys hlavy medvěda. Děti dokreslí oči, čumák a další detaily.

Lední medvěd

SKÁKACÍ SNĚHULÁK

Zimní obměnou skákacího panáka může být sněhulák. Děti mohou skákat různými způsoby – snožmo, po jedné noze …

Skákací sněhulák

SNĚHOVÉ VLOČKY

Nakreslíme mraky a do nich vepíšeme čísla. Děti pod mraky dokreslují příslušný počet sněhových vloček.

Sněhové vločky

Tolik naše zimní inspirace na chodníkové hry. Tady najdete podzimní chodníkové hry. Zde je inspirace na pohybové chodníkové hry.

Příjemnou zábavu. 🙂