Velikonoční truhlík ZAJÍČEK

Dřevěné polotovary z dílny Woodmaid jsem si oblíbila už před časem, když jsme s Martínkem vyráběli jejich krmítko pro ptáčky. Novinkou od Woodmaid je VELIKONOČNÍ TRUHLÍK ve tvaru zajíčka, který si můžete s dětmi vyrobit a využít ho k zasetí velikonočního osení.

Velikonoční truhlík ZAJÍČEK

Sada k výrobě truhlíku obsahuje: dřevěné části truhlíku, hřebíčky, smirkový papír, pytlík se semínky osení, mističku na osení.

Dřevěný truhlík ZAJÍČEK

Součástí balení je také podrobný návod, který obsahuje barevné fotografie jednotlivých kroků. Kromě tvořivé sady budete potřebovat ještě kladívko, lepidlo a zeminu k zasetí osení.

Návod na výrobu truhlíku

Truhlík vyrobíte dle návodu. V jednotlivých částech jsou vyvrtané i dírky, do kterých vložíte hřebíčky a vše kladívkem stlučete dohromady. Zajíčka můžete s dětmi libovolně vybarvit.

Velikonoční truhlík ZAJÍČEK

Do připravené mističky zasejete osení a pak už stačí jen zalévat a pozorovat. Zhruba za týden se vám truhlík zazelená. 🙂

Velikonoční truhlík ZAJÍČEK

U výroby velikonočního truhlíku si děti procvičí hned několik dovedností: zručnost, schopnost orientovat se v návodu, představivost, trpělivost i kreativitu.

Velikonoční truhlík ZAJÍČEK

S pomocí dospělé osoby zvládnou zajíčka vyrobit i předškolní děti. Starší děti mohou pracovat samostatně. Ať už bude vlastnoručně vyrobený truhlík s osením dělat radost přímo u vás doma nebo ho někomu darujete, určitě kreativní sadu na jeho vytvoření moc doporučujeme. 🙂