Tématické tričko: Měsíc, kdy jsem se narodil

Triček už jsme doma nazdobili spoustu a všechna jsou oblíbená. To poslední, které vám chci dnes představit, je ale specifické a u Martínka zatím asi nejoblíbenější. Společně jsme totiž vyrobili tričko na téma MĚSÍC, KDY JSEM SE NARODIL. Pojďte se inspirovat.

Tématické tričko: listopad

Před samotným tvořením je dobré si ujasnit, co je typické pro daný měsíc. V jakém je ročním období, jaké bývá v této době počasí, jestli se v měsíci slaví nějaké svátky a hlavně, s čím má dítě svůj narozeninový měsíc spojené. Všechno toto si můžete vypsat na papír a navrhnout obrázky a symboly, které budete chtít na tričko nakreslit.

Po tomto úvodním povídání se rozhodneme, jakými technikami budeme tričko zdobit a nachystáme si pomůcky. My jsme kombinovali různé techniky a využili jsme klasické i foukací fixy na textil, tekuté barvy na textil a voskovky na textil. Odkazy na všechny tyto pomůcky najdete v tomto článku.

Pomůcky k barvení textilu

Před kreslením jsme tričko natáhli na kartonovou krabici, aby bylo napnuté a aby se barvy nepropíjely na druhou stranu.

Příprava trička ke zdobení

Následně jsme začali tričko zdobit. Martínek se narodil v listopadu, a tak jsme jako první na triko nafoukali číslici 11. Šablonu jsme si vytiskli na tvrdý papír a prostříhali ji.

Použití foukacích fixů na textil

Podobně jsme postupovali při kreslení padajícího listí. Jen jsme místo foukacích fixů použili tekuté barvy na textil, které jsme nanesli houbičkou na nádobí.

Podzimní list

V listopadu se slaví svátek svatého Martina, a tak jsme na tričko nakreslili i atributy této postavy: meč, plášť a husu. Použili jsme voskovky na textil. Martínek příběh o sv. Martinovi dobře zná, takže jsme si ho při tvoření jen zopakovali.

Atributy sv. Martina

Na listopadovém tričku nesmí samozřejmě chybět ani bílý koník, který má přinést sníh. Takže jsme fixy a voskovkami nakreslili i koníka a sněhové vločky.

Bílý koník

Po zaschnutí barev jsme tričko sundali z krabice a přes pečící papír jsme obrázky zažehlili.

Tématické tričko: listopad

TIP:

Výrobu tohoto trička můžete pojmout i jako čas, ve kterém budete s dítětem vzpomínat na dobu, kdy se narodilo a vyprávět mu o tom. Zvlášť vhodná je tato aktivita pro chvíle, kdy máte čas jen na jedno z dětí. Při společném tvoření se můžete o sobě navzájem dozvědět něco nového. Zvlášť, když si takové tričko bude tvořit nejen dítě, ale i rodič. 🙂

Příjemné tvoření i povídání. 🙂