Tématické karty: Povolání

Pomůcku, kterou jsem nazvala TÉMATICKÉ KARTY vyrobíte za pár minut. V článku se dočtete, jak na to. Také zde najdete tipy na hry s kartami.

Tematické karty: Povolání

Téma našich karet je POVOLÁNÍ. Na každou z nich jsem nalepila papírové výseky, které se týkají jednoho povolání. Jako podklad jsem zvolila barevný papír. Karty jsem následně zalaminovala.

Tematické karty: Zimní sporty

Tématické karty můžete využít při hře „na role“ a vyrobit dětem karty se symboly jejich oblíbených povolání. U nás je to lékař, policista či rybář.

Tématické karty: Rybář

Karty mohou dětem pomocí ROZŠÍŘIT SLOVNÍ ZÁSOBU. Spolu s nimi můžete obrázky popisovat, pojmenovávat jednotlivé pomůcky a postavy. Můžete také vyjmenovávat další věci, které jsou potřeba k vykonávání dané profese a na kartě chybí. Můžete také děti vést k PŘEMÝŠLENÍ V SOUVISLOSTECH tím, že mohou hledat předměty, které jsou společné pro více povolání.

Tématické karty: Lékař

Karty můžete využít i k ROZVOJI PŘEDSTAVIVOSTI. Můžete dítěti popisovat jednu z pomůcek na kartě a ono hádá, o co se jedná a naopak. Další variantou je danou věc ukazovat PANTOMIMOU nebo ji KRESLIT.

Tematické karty: Policista

Karty můžete vyrobit i na další témata (LES, OBCHOD, ŠKOLA, …). I samotný PROCES VÝROBY můžete využít jako aktivitu. Dětem můžete nachystat časopisy a další materiály a zadat jim TÉMA a nechat je hledat vhodné obrázky, vystřihnout je a nalepit na karty.

Tematické karty: Povolání

Přejeme příjemnou zábavu při tvoření a hraní. 🙂