Tematická kola IKEA Snudda

V nedávném článku jsme dávali tip na KOLO ŠTĚSTÍ vyrobené z otočného podnosu IKEA Snudda. Více zde. Nyní máme pro vás tipy na další obměny. Z podnosu tak můžete vytvořit pomůcku, díky níž si děti procvičí libovolné téma. Stačí otočit prostředním kolečkem a vytvořit logickou dvojici. Pojďte se podívat.

Tématické kolo Oblečení

Prvním z tematických kol, které jsme vytvořili, je kolo na téma OBLEČENÍ.

Tématické kolo Oblečení

Na středové kolečko jsme nalepili symboly pro různé projevy POČASÍ (jsou vystřižené z časopisu PUNTÍK). Samozřejmě je můžete i nakreslit.

Tématické kolo Oblečení

Na větší kolo jsme nalepili obrázky různých kousků oblečení. Úkolem dítěte je přiřadit symbol pro počasí k oblečení, které se pro dané počasí hodí.

Tématické kolo Oblečení

Obrázky oblečení jsme použili od Venduly Hegerové. Na internetu se podobné obrázky shání špatně, tak pokud je pro vás (stejně jako pro mě) problém nakreslit je, můžete využít třeba tyto samolepky od Venduly Hegerové.

Tématické kolo Oblečení

Druhým tématem kola je POČÍTÁNÍ.

Tématické kolo Počítání

Naše varianta se hodí pro malé děti, které se učí počítat do deseti a poznávat číslice.

Tématické kolo Počítání

Na středové kolečko jsme napsali číslice od 1 do 10. Na velké kolo jsme do jednotlivých částí nakreslili příslušné počty puntíků. Dítě otáčí středovým kolečkem tak, aby číslice na něm odpovídala počtu puntíků na větším kole. Samozřejmě můžete šablonu upravit i pro školáky (např. použít římské číslice, násobilku, atd).

Tématické kolo Počítání

Třetí naše kolo je na téma DOMÁCÍ ZVÍŘATA a je určeno dětem, které se učí číst.

Otočné kolo Zvířata

Na středové kolečko jsme nalepili obrázky domácích zvířat. Na okraje většího kola jsme napsali jejich názvy.

Otočné kolo Zvířata

Dítě má za úkol přiřadit obrázek zvířete k jeho názvu. Menší děti, které se učí poznávat písmena, mohou navíc využít Kouzelných samolepek pro Albi tužku, které jim přehrají zvuk typický pro dané zvíře.

Tématické kolo Zvířata

Tolik naše TÉMATICKÁ KOLA vytvořená z otočného podnosu IKEA Snudda. Témat se dá vymyslet mnoho a kola si tak můžete přizpůsobit věku a zájmu dětí. Můžete procvičovat barvy, písmena, dopravní značky nebo cokoliv jiného. Nebo si můžete vytvořit třeba KOLO ŠTĚSTÍ. Mrkněte na něj sem. 🙂