Stolní hra z Lego Duplo

U dětí oblíbené Lego Duplo nemusíte využívat jen ke stavění. Já osobně ho mám ráda hlavně pro to, že se z něj dají jednoduše tvořit pomůcky a hry k procvičování všeho možného. Ráda vám čas od času tip na tvoření z Dupla dám. Dnes je to STOLNÍ HRA k PROCVIČOVÁNÍ BAREV.

Stolní hra z Lego Duplo

Stolní hra Farma

Jedná se o obměnu hry Člověče, nezlob se. Cílem je dovést na farmu všechna zvířátka z hracího plánu.

Můžete samozřejmě využít i jiné téma, podle toho, jaké máte doma figurky.

Stolní hra z Lego Duplo

Jak na to

Na podložku jsem vyskládala cestičku z kostiček 6 barev. Do levého dolního rohu jsem umístila vyšší kostky jako „start“. Do pravého horního rohu jsem vytvořila jednoduchou farmu.

Ke hře jsem dále použila hrací kostku. Stěny jsem nabarvila dle barev kostiček, ze kterých jsem poskládala cestičku.

Na vybrané kostičky jsem postavila figurky zvířat z farmy.

Každý hráč má svoji figurku (využila jsem figurky dětí z Dupla).

Stolní hra z Lego Duplo

Průběh hry

Hráči vrhají barevnou kostkou. Podle toho, jaká barva padne, na takovou kostičku si hráč posune svoji figurku (vždy na nejbližší kostku dané barvy). Pokud po cestě potká nějaké zvířátko, vezme si ho. Když hráč dojde až k farmě, vloží do ní všechna zvířátka, která po cestě nasbíral.

Stolní hra z Lego Duplo

TIP: Místo barevné kostky můžete použít i klasickou číselnou hrací kostku a posouvat se o příslušný počet políček (kostiček).

Hru můžete obměňovat dle libosti. Můžete si například určit, že na bílých kostičkách musí hráči plnit úkoly nebo že modrá kostička znamená vrátit se o 2 políčka zpět. Možností úprav je celá řada. 🙂

Stolní hra z Lego Duplo

Příjemnou zábavu. 🙂